News

Gears of War 4 - przyspieszona data premiery

Podczas zeszłorocznych targów E3 wydająca grę firma Microsoft ogłosiła, że w najnowsze Gears of War 4 zagramy dopiero w okolicy Świąt Bożego Narodzenia 2016 roku. Jak się jednak okazuje, studio The Coalition chyba postanowiło zwiększyć obroty swojej pracy, ponieważ premiera gry właśnie została przyspieszona.

W dzisiejszych czasach większość z nas chyba już z góry zakłada, że pierwotnie ujawnione daty premiery różnych tytułów są bardzo ulotne. Niewiele produkcji trafia na rynek zgodnie z początkowymi planami i tak właściwie nie pozostaje nam nic innego, jak pogodzić się z taką polityką wydawców. Niemniej dzięki takiej sytuacji rynkowej szansę otrzymują Ci deweloperzy, którzy zdołają ukończyć swoją grę przed czasem - o ile oczywiście nie będzie to zrobione kosztem jakości samej rozgrywki.

Gars of War 4

W taki sposób postanowiło właśnie zabłysnąć studio The Coalition, którego produkcja Gears of War 4 ma pojawić się na rynku szybciej, niż początkowo przewidywano. Tytuł miał bowiem zagościć na rynku dopiero w okresie świątecznym, czyli pod sam koniec 2016 roku. Z njanowszych zapowiedzi wydającego grę Microsoftu wynika jednak, że gra pojawi się znacznie szybciej, bo jeszcze tej jesieni. Ponadto, jeszcze tej wiosny dostęp do wersji beta Gears of War 4 otrzymają Ci gracze, którzy zdążyli już zakupić wersję Ultimate Edition w przedsprzedaży. A takich nabywców, według informacji Microsoftu, uzbierało się dotąd ponad milion. Produkcja studia The Coalition to tytuł dedykowany wyłącznie dla posiadaczy konsoli Xbox One, a powstanie innych wersji gry w przyszłości jest mało prawdopodobne.

Zgłoś błąd