News

Garść informacji o nadchodzącym DLC dla Star Wars Battlefront

Najwięcej uwagi w całej serii Battlefield skupia wokół siebie obecnie najnowsza część serii oznaczona cyfrą 1, czego dowodem jest rekordowe w historii EA zainteresowanie otwartą betą (niemal 13 mln graczy). Wydawca nie zapomina jednak o drugim równie ważnym, szczególnie dla fanów uniwersum Star Wars, projekcie – Battlefront. Gra doczekała się trzeciej ekspansji, przenoszącej miejsce akcji w rejony galaktyki znane z Nowej Nadziei.

DLC Death Star wprowadzi do świata gry nowe mapy, Gwiezdne Karty oraz świeży arsenał broni. Do walki dołączy również dwóch bohaterów – najwierniejszy towarzysz Hana Solo, Chewbacca oraz łowca nagród Bossk. Wzbudzającą o wiele większy apetyt wśród fanów produkcji jest jednak tryb Battle Station, składający się łącznie z trzech etapów. W ostatniej z nich uczestnicy wcielają się w Luke Skywalkera za sterami X-winga i próbują zniszczyć potężną stację kosmiczną w sposób niezwykle podobny do tego który znamy z filmów. Jeśli od zawsze marzyliście o tym by zniszczyć Gwiazdę Śmierci pilotując zwinny myśliwiec, już wkrótce będziecie mieć ku temu okazję – DLC zadebiutuje jeszcze w tym miesiącu, choć deweloperzy nie ujawnili jeszcze konkretnej daty. Sugerując się jednak kalendarzem wydarzeń z oficjalnej strony gry, na dni 23-25 września zaplanowano event z dwukrotnie zwiększonymi punktami doświadczenia. Możliwe więc, że dodatek pojawi się jeszcze przed ostatnim tygodniem miesiąca.

Producenci z DICE na swoim internetowym blogu opublikowali notkę, w której scharakteryzowali dwóch nowych bohaterów. Chewbacca ma być mniej mobilny od pozostałych postaci, jednak wadę tą zrekompensuje niezwykle wysoka odporność i duża ilość punktów zdrowia. Dzierżył będzie oczywiście swój ikoniczny bowcaster, jego siłę ognia bohater wzmocni dzięki umiejętności Furious Firing. Inna kluczowa zdolność, Mighty Roar podniesie morale sojuszników, dając im efekt Berserkera, zapewniający czasowo zwiększoną ilość punktów pancerza. Wookie zada również obszarowe obrażenia w bliskiej odległości, uderzając z impetem w ziemię.

Drugim nowym wojownikiem jest znany z Wojny Klonów Bossk. Trandoshanin uzbrojony został w strzelbę Relby-v10. Każdy zdobyty za jego pomocą frag odnowi właścicielowi kilka punktów życia dzięki Regeneracji. Jego broń posiada funkcję strzelania gradem małych granatów, zadających niemałe obrażenia na określonym obszarze. Ostatnią umiejętnością łowcy nagród jest tak zwany Toxic Escape – Bossk może wzbić się na kilka metrów w górę i zrzucić trujący Dioxis w miejsce tuż pod nim. Twórcy zapewniają, że używana przez bohatera wersja trującego granatu jest o wiele bardziej śmiercionośnia od pozostałych tego typu środków dostepnych w grze. Na koniec przypominamy, że wszystkie mapy z dodatku Bespin są w chwili obecnej przez jakiś czas darmowe.

Zgłoś błąd