News

Aktualizacja Threshold 2 dla Windows 10 już w przyszłym tygodniu

Wyczekiwana przez wielu użytkowników aktualizacja Threshold 2 najprawdopodobniej pojawi się już 10 listopada, czyli w przyszły wtorek. Microsoft podpisał już bowiem finalne wydanie uaktualnienia.

Treshold 2 to wewnętrzna nazwa aktualizacji i oczekuje się, że w chwili premiery otrzyma nazwę „Jesienna aktualizacja” oraz numeru 1511 (15 od roku i 11 od miesiąca), jednak według najnowszych informacji aktualizacja będzie buildem 10586.

Użytkownicy będą mogli zaktualizować swój system do najnowszej wersji bezpośrednio z poziomu Windows 10 RTM bez potrzeby instalowania wcześniejszych aktualizacji.

Windows 10 A.

Co przyniesie Threshold 2? Między innymi ulepszenia Skype’a, interfejsu użytkownika, nowe ikonki, brak ograniczenia co do liczby kafelków, poprawki do Cortany (rozpoznawanie ręcznego pisma) i przeglądarki Edge (np. podgląd otwartych kart). Możliwe będzie też instalowanie aplikacji ze Sklepu Windows na zewnętrznych nośnikach jak dyski czy karty pamięci. Jak wspominaliśmy już jakiś czas temu, w tym roku użytkownicy następcy Internet Explorera nie doczekają się wsparcia dla rozszerzeń.

Aktualizacja pojawi się w formie nowego buildu dla wszystkich użytkowników, a jej instalacja zajmie nieco więcej czasu niż zwykle. W tym tygodniu kompilacja 10586 będzie testowana wewnętrznie i jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, uczestnicy programu Windows Insider otrzymają ją jeszcze przed końcem tygodnia.

Zgłoś błąd