News

Serwis społecznościowy dla… umarłych

Po serwisach umożliwiających znalezienie swoich przyjaciół ze szkolnej ławki, partnera czy ludzi o podobnych zainteresowaniach – przychodzi czas na serwis pozwalający znaleźć zmarłe osoby.

Pomysłodawcą Tributes.com – bo taką nazwę będzie nosił serwis, który wystartuje już w czerwcu – jest założyciel Monster.com, Jeff Taylor. Celem serwisu jest zapewnienie centralnej lokalizacji dla nagrobków.

Taylor twierdzi, że strona powstaje w momencie, gdy branża pogrzebowa zastanawia się, jak sprostać potrzebie wyrażania tęsknoty i żalu za tymi, którzy odeszli, w internecie. Jego serwis ma być odpowiedzią na te potrzeby. Istnieją pomniejsze serwisy umożliwiające wystawienie nagrobka on-line, niemniej Tributes.com ma zgromadzić je wszystkie w jednym miejscu.

W serwisie będzie można szukać zmarłych w bazie danych wpisując nazwisko. Baza danych zawierać będzie cały Social Security Death Index – listę zmarłych prowadzoną przez amerykańską administrację od 1936 roku. Tylor zamierza także nawiązać współpracę z domami pogrzebowymi, aby również od nich otrzymywać informacje o bieżących zgonach.

Tributes.com umożliwi weryfikację zmarłych, udostępni informacje o usługach pogrzebowych oraz pozwoli na dodawanie komentarzy w księdze kondolencyjnej. W planach jest także stworzenie całodobowej grupy wsparcia on-line.

Zgłoś błąd