News

Premiera nowej Zeldy na Wii jeszcze w tym roku

Prezes firmy Nintendo, Satoru Iwata, poinformował, że nowa gra z cyklu Legend of Zelda pojawi się w sprzedaży, w wersji przeznaczonej wyłącznie na Wii, jeszcze w tym roku.

Informacja taka została podana przez prezesa Nintendo w wypowiedzi udzielonej japońskiej gazecie Asahi Shimbun. Satoru Iwata nie sprecyzował jednak, kiedy dokładnie możemy spodziewać się premiery najnowszej odsłony cyklu Legend of Zelda, ani też czy wydanie gry w 2010 roku odnosi się jedynie do rynku japońskiego, czy też tytuł ten ma szansę opuścić Kraj Kwitnącej Wiśni jeszcze przed końcem bieżącego roku.

Nowa gra z serii Legend of Zelda została zapowiedziana podczas zeszłorocznej edycji imprezy E3. Producent Zeldy, Eiji Aonuma, poinformował ponadto, że najnowsza gra z tej serii doczeka się nowej struktury. Jednak nie podał on żadnych dodatkowych informacji na ten temat.

Przypomnijmy, że już jakiś czas temu japoński twórca gier wideo, Shigeru Miyamoto, poinformował, że nowa Zelda na Wii będzie wykorzystywała technologię MotionPlus oraz że nie powinniśmy spodziewać się radykalnych zmian względem poprzednich odsłon cyklu Legend of Zelda.

Zgłoś błąd