News

Premiera Final Fantasy XIII wiosną przyszłego roku

Studio deweloperskie Square Enix, zajmujące się także wydawaniem swoich produkcji, poinformowało, że "celuje" w wiosnę przyszłego roku jako termin premiery najnowszej odsłony głównego cyklu Final Fantasy.

Wiadomość taka podana została przez Yoshinori Kitase, który pojawi się na konferencji prasowej Microsoftu, żeby po raz pierwszy zaprezentować, jak wygląda gra Final Fantasy XIII w wersji na Xboxa 360. Poinformował on również, że seria Final Fantasy sprzedała się do tej pory w imponującej liczbie ponad 85 milionów egzemplarzy.

– Mamy przyjemność poinformować, że naszym celem jest wydanie gry wiosną przyszłego roku – powiedział Yoshinori Kitase.

Demo gameplayu Final Fantasy XIII zaprezentowane podczas konferencji Microsoftu ujawniło, że jednym z summonów w najnowszej odsłonie tej słynnej RPG-owej sagi, będzie Odin, który podczas prezentacji pokonał wielkiego mecha jednym potężnym ciosem. Miejmy nadzieję, że przywoływanie summonów będzie znowu jednym z jaśniejszych punktów Final Fantasy, po tym jak w części dwunastej posługiwanie się nimi może i było efektowne, ale bez problemu można się było bez nich obejść.

Więcej informacji na temat Final Fantasy XIII powinniśmy poznać jeszcze dzisiaj wieczorem (właściwie to w nocy czasu polskiego), na kiedy to zaplanowana jest konferencja prasowa Square Enix podczas targów E3.

Zgłoś błąd