News

Odblokowanie czwartego rdzenia w AMD Phenom X3 potwierdzone

Wczoraj ukazała się informacja o możliwości odblokowania czwartego rdzenia w trzyrdzeniowym procesorze AMD Phenom II X3. Dziś już wiemy, że wielu użytkownikom wspomnianych procesorów udało się odblokować czwarty rdzeń. Posiadamy również wiedzę na temat tego, w których procesorach da się dokonać tej modyfikacji.

Proces odblokowania jednego z rdzeni w procesorach AMD można przeprowadzić na modelach Phenom II X3 710 oraz 720 Black Edition. Jednak, aby było to możliwe musimy posiadać płytę główną obsługującą funkcję ACC (Advanced Clock Calibration), która jest dostępna tylko w modelach zbudowanych w oparciu o mostek południowy SB750. Dodatkowo posiadany AMD Phenom II X3 musi mieć oznaczenie 0904, które informuje o tym, że procesor został wyprodukowany w czwartym tygodniu bieżącego roku.

Oczywiście nie należy kierować się samym oznaczeniem procesora. Może okazać się, że kolejne serie będą również podatne na odblokowanie czwartego rdzenia. Trzeba jednak pamiętać o tym, że nie każdy procesor będzie działał stabilnie z dodatkowym rdzeniem, a więc przyda się również trochę szczęścia.

Zgłoś błąd