News

Nokia pracuje nad tabletem

Fiński producent ma niebawem zaprezentować swoją alternatywę dla iPada firmy Apple. Premiera nowego urządzenia jest przewidywana na drugą połowę bieżącego roku.

Jak podała agencja Reuters Finowie chcą w ten sposób nawiązać konkurencję z firmą Steeve'a Jobsa. Co prawda ukazało się już kilka urządzeń, które koncern nazywał tabletami, jednak znacznie bliżej było im do osobistych organizerów, aniżeli czegoś pokroju iPada. Póki co nie opublikowano żadnych, bardziej szczegółowych informacji na ten temat.

Komentarz autora

Produkty Apple stoją zazwyczaj na wysokim poziomie, a sama marka jest bardzo rozpoznawalna. To pozwala sądzić, że „firma z jabłuszkiem” odniesie sukces w tym segmencie. Niewiadomo jednak jak z innymi producentami, którzy muszą zadowolić się drugim miejscem w kolejce. Otóż tablety nie są na tyle wszechstronnymi urządzeniami, by trafić pod strzechy. Prędzej znajdą uznanie pewnej niszy użytkowników – głównie fanów gadżetów.

Można się jednak spodziewać, że głównym atutem konkurencyjnych rozwiązań będzie cena. Produkty Apple nie należą do tanich. Co prawda nie inaczej jest z Nokią. Warto jednak wspomnieć, że swoje propozycje niebawem zaprezentują też takie firmy jak ASUS i HP.

Zgłoś błąd