News

Niewielki laptop z procesorem Core i5 i Bluetooth 3.0

Firma Gateway zaprezentowała komputer, który swoimi gabarytami pretenduje do miana netbooka. Jeśli jednak spojrzymy na jego specyfikację, to zdamy sobie sprawę z tego, że jest to notebook z krwi i kości.

W ofercie firmy Gateway pojawił się 11,6-calowy laptop o nazwie EC19C-A52C/S. Jego wyamiry mogłyby wskazywać na to, że jest to netbook, ale jego specyfikacja szybko rozwiewa wszelkie wątpliwości.

W specyfikacji komputer znajdują się: dwurdzeniowy procesor Intel Core i5-470-UM o taktowaniu 1,33 GHz, 2 GB pamięci RAM, dysk twardy o pojemności 320 GB, WiFi 802.11b/g/n, Bluetooth 3.0, czytnik kart pamięci 4 w 1, kamera internetowa o rozdzielczości 1,3 Mpix, Ethernet oraz wyjścia VGA i HDMI. Ekran jest w stanie wyświetlać obraz w maksymalnej rozdzielczości 1366x768. Za zasilanie będzie odpowiedzialna sześciokomorowa bateria, która - zdaniem producenta - wytrzyma do 6 godzin bez konieczności ponownego ładowania. Pieczę nad wszystkim będzie trzymał 64-bitowy system operacyjny Windows 7 Home Premium.

Laptop na razie zadebiutuje tylko w Japonii w cenie około 775 dolarów.

Zgłoś błąd