News

Na europejską premierę Final Fantasy XIII poczekamy krócej?

Serwis VideoGamer.com ujawnił kilka nowych informacji na temat europejskiego wydania Final Fantasy XIII. Nowe treści pochodzą wprost od pracowników Square Enix, studia odpowiedzialnego za najnowszą część tej słynnej RPG-owej sagi.

Z naszego punktu widzenia chyba najistotniejszą informacją jest to, że Final Fantasy XIII swoją premierę na Starym Kontynencie będzie miało "szybciej, niż rok później względem wydania w Japonii". Pracownicy Square Enix pracują już jednak nad tym, żebyśmy swoją wersję gry dostali możliwie jak najszybciej.

- Oczywiście, chielibyśmy wydać grą tutaj tak szybko, jak to tylko możliwe. Tradycyjnie gry z głównej linii Final Fantasy zaliczały 6 miesięczny okres pomiędzy japońskim i amerykańskim wydaniem, a za kolejne sześć miesięcy były one dostępne w Europie. Jednak tym razem chcielibyśmy zminimalizować ten czas - powiedział Yoshinori Kitase. - Na przykład zaczęliśmy już nagrywać angielskie głosy, również lokalizacja tekstu już się odbywa. Normalnie najpierw zajmowaliśmy się ukończeniem wersji japońskiej, a potem przenosiliśmy się na wersje północnoamerykańską i europejską, jednak tym razem pewne zadania wykonywane są jednocześnie. Więc tym razem mamy nadzieję, że uda się nam wydać grę szybciej, niż rok później względem wydania w Japonii - dodał Kitase.

Wszystkim, którzy przerażeni są bądź co bądź i tak długą perspektywą oczekiwania na europejską premierę gry, przypominamy, że nic nie stoi na przeszkodzie, żeby na europejskich konsolach zagrać w jej amerykańską wersję. Taki manewr dostępny będzie dla posiadaczy konsoli PlayStation 3, ponieważ Sony zrezygnowało z podziału na regiony.

Yoshinori Kitase przyznał ponadto, że w planach jego firmy nie występuje obecnie możliwość wydania Final Fantasy VII: Advent Children Complete, które zawierało wersję demonstracyjną Final Fantasy XIII jako dodatek, poza Japonią, także z takiego powodu, że posiadacze Xboxa 360 nie mogliby odtworzyć płyty Blu-ray. Stwierdził on natomiast, że być może uda się takowe demo udostępnić zachodnim graczom w formie cyfrowej, którą mogliby ściągnąć zarówno posiadacze PlayStation 3, jak i Xboxa 360. Nie padły jednak żadne konkretne terminy dotyczące ewentualnego wydania anglojęzycznego dema FFXIII.

Zgłoś błąd