News

Motion Controller dla PS3 zadebiutuje jesienią tego roku

Sony Computer Entertainment poinformowało, że nowy kontroler dla konsoli PlayStation 3, który wciąż nie może doczekać się ostatecznej nazwy i na razie istnieje pod roboczą nazwą Motion Controller, pojawi się na rynku jesienią bieżącego roku.

Sony Computer Entertainment zapowiedziało, że Motion Controller pojawi się jesienią bieżącego roku w Europie, Ameryce Północnej, Japonii oraz innych azjatyckich regionach. Debiut nowego kontrolera opatrzony będzie wydaniem "dużej liczby ekscytujących tytułów software'owych".

Nowy kontroler, w połączeniu z kamerą PlayStation Eye, będzie w stanie wykrywać naturalny i intuicyjny ruch ręki i precyzyjnie odwzorowywać go w grach, pozwalając tym samym użytkownikom PlayStation 3 na zetknięcie się z odmiennym sposobem prowadzenia rozgrywki.

Kazuo Hirai, prezes Sony Computer Entertainment Inc., poinformował ponadto, że nad tytułami, które będą wykorzystywać Motion Controller, pracują nie tyko studia wchodzące w skład grupy SCE Worldwide Studios, ale także firmy zewnętrzne. Oprócz tego Sony Computer Entertainment zamierza rozreklamować nowy kontroler w takim stopniu, żeby stał się on nie mniej rozpoznawalny od obecnych od dawna na rynku kontrolerów z serii DualShock.

Zgłoś błąd