News

Monster Hunter 3 także dla Europy

Ciężka bywa czasami dola europejskich posiadaczy japońskich konsol. Nieraz zdarzyło się, że dobre gry nie docierały na Stary Kontynent. Wiemy już na pewno, że taki los nie spotka nowej gry Capcomu, Monster Hunter 3.

Monster Hunter 3, jak zresztą wskazuje cyferka w tytule, jest trzecią odsłoną dobrze przyjętej przez graczy (nieco chłodniej przez recenzentów) hybrydy RPG-a z grą akcji w perspektywie trzeciej osoby. Pierwsza część gry, w której wcielamy się w łowcą bestii, ukazała się na konsoli PlayStation 2 w 2004 roku. Sequel wydany został dwa lata później, tylko na terenie Kraju Kwitnącej Wiśni. Druga część została później (18 miesięcy po japońskiej premierze) przeniesiona do Ameryki Północnej i wydana pod tytułem Monster Hunter Freedom 2. Opisywana tutaj część trzecia pierwotnie miała się ukazać na konsoli PlayStation 3, jednak z powodu "zbyt wysokich kosztów produkcji na tę konsolę" (akurat Capcom mógł wymyślić jakieś lepsze powody takiej decyzji), ukaże się ona jedynie na Wii.

Monster Hunter 3, podobnie jak części wcześniejsze, duży nacisk kłaść będzie na tryb gry wieloosobowej, w którym będziemy mogli zapolować jednocześnie w cztery osoby. Przydatny w tym elemencie rozgrywki może okazać się Wii Speak. Z zapowiedzi twórców wynika, że sam rdzeń rozgrywki pozostanie nienaruszony. Nadal będziemy się uganiać za potężnymi bestiami w lasach, pod wodą oraz na pustkowiach.

Data premiery Monster Hunter 3 nie jest na razie znana.

Zgłoś błąd