News

MSI wprowadza do sprzedaży swoją pierwszą płytę na AMD 890GX

Po premierze AMD 890GX co rusz pojawiają się informacje dotyczące kolejnych płyt bazujących na tym układzie. Również MSI zdecydowało się na ujawnienie szczegółów na temat swojego najnowszego modelu wyposażonego w socket AM3 i opartego o 890GX.

Nowość od tajwańskiego producenta nazwano 890GXM-G65. Jest to konstrukcja wykonana w formacie mATX, co sugeruje zresztą litera M zawarta w oznaczeniu.

MSI 890GXM-G65

Do budowy płyty wykorzystano polimerowe kondensatory oraz cewki SSC. Ma to zapewnić, zdaniem producenta, wysoką trwałość oraz bezgłośną pracę. Pięciofazową sekcję zasilającą zakrywa rozbudowany radiator, połączony za pomocą pojedynczego ciepłowodu z chłodzeniem mostka północnego.

MSI 890GXM-G65

Płytę wyposażono w cztery sloty na pamięci RAM oraz dwa złącza PCI-Express 16x. Oprócz tego producent udostępnia pięć portów SATA 3, jeden eSATA 3 oraz dwa złącza USB 3. Wbudowany układ graficzny pozwala na podłączenie monitora za pomocą jednego z trzech wyjść: D-SUB, DVI lub HDMI.

MSI 890GXM-G65

Zintegrowany w mostku północnym Radeon HD 4290 zapewnia obsługę standardu DirectX 10.1 oraz UVD 2.0. Za dźwięk odpowiada zamontowany ośmiokanałowy kodek audio, pozwalający na bezstratne odtwarzanie dźwięku z płyt Blu-ray.

Producent wyposażył 890GXM-G65 w technologię OC Genie Lite, pozwalającą na zwiększenie w prosty sposób wydajności procesora oraz wbudowanej karty graficznej o 15 proc. Nie zabrakło również znanego z innych płyt MSI przełącznika Easy OC Switch.

Wśród informacji dotyczących płyty znalazła się również sugerowana cena brutto, którą ustalono na poziomie 469 zł.

Zgłoś błąd