News

Japońska premiera Gran Turismo 5 przełożona

Japoński oddział firmy Sony poinformował o przełożeniu terminu premiery gry Gran Turismo 5 na tamtejszym rynku. Pierwotnie debiut tego tytułu w Kraju Kwitnącej Wiśni zapowiadany był na marzec bieżącego roku.

Europejski oddział Sony poinformował natomiast, że przesunięcie terminu premiery Gran Turismo 5 dotyczy jedynie rynku japońskiego i nie ma wpływu na ustaloną już wcześniej, choć nieujawnioną dotychczas publicznie, datę wydania tej gry wyścigowej w Europie i Ameryce Północnej. – Ta informacja dotyczy jedynie rynku japońskiego. SCEE ujawni datę wydania tej gry na terytoriach z systemem PAL w odpowiednim czasie – powiedział przedstawiciel europejskiego oddziału Sony Computer Entertainment.

Przypomnijmy, że w Gran Turismo 5 mamy zobaczyć 1000 pojazdów, czyli ponad dwukrotnie więcej niż w grze Forza Motorsport 3. Do tego, według zapewnień twórców, możemy spodziewać się dostępu do ponad 20 różnych tras, dodatkowo posiadających ponad 60 unikalnych układów. 170 ze wspomnianego tysiąca pojazdów ma charakteryzować się kompletnym wymodelowaniem wnętrza. Oprócz tego, gra podobno pozwoli nam na puszczenie utworzonej przez siebie ścieżki dźwiękowej, a obok zwyczajnych samochodów, mają pojawić się w niej także modele hybrydowe, a nawet elektryczne (jak choćby najnowsza Tesla). Filmy z Gran Turismo 5 będzie też można bez problemu wrzucać na Youtube.

Aktualny termin wydania Gran Turismo 5 w Japonii oznaczony jest jako TBA, czyli jeszcze nieustalony.

Zgłoś błąd