News

Intel Larrabee w 2010 roku

Nowa, skierowana w rynek najwydajniejszych rozwiązań, karta graficzna giganta rynku mikroprocesorów, firmy Intel, na premierę poczeka jeszcze do 2010 roku.

Premiera jedynej niezintegrowanej karty graficznej Intela ma odbyć się dopiero w pierwszej połowie 2010 roku, a nie, jak głosiły dotychczasowe plany korporacji, pod koniec 2009 roku. Przyczyną tego opóźnienia mogą być problemy z napisaniem sterowników do Larrabee, które nie sprawiałyby użytkownikom problemów. Przypominamy, że topowa karta graficzna giganta bazuje na rdzeniach X86, to znaczy, że jej architektura podobna jest do typowych procesorów wykorzystywanych w komputerach PC – takich jak Pentium.

Intel ze swoim Larrabee nadal chce konkurować z ATI i Nvidią, choć opóźniona premiera temu nie sprzyja. Producent utrzymuje, że wydajność nowości ma być na poziomie GTX285. Produkt giganta, który praktycznie jest debiutem korporacji na rynku kart graficznych, nie jest jednak odosobniony w opóźnieniach. Na najnowsze GeForce również będzie trzeba poczekać do pierwszej połowy 2010 roku. 

Zgłoś błąd