News

GeForce GTX 590 zadebiutuje w połowie marca?

Portal DoanimHaber podał do wiadomości bardzo ciekawą informację. Ich zdaniem, nowa, dwurdzeniowa karta graficzna Nvidia GeForce GTX 590 zostanie zaprezentowana na imprezie o nazwie PAX East 2011. Odbywa się ona 11 marca. Wtedy też ma ona zadebiutować na rynku.

Model GTX 590 ma być wyposażony w dwa rdzenie GF110, 3072 MB pamięci VRAM oraz 384-bitowy interfejs. Niestety, jak to przed premierami bywa, nie są znane jeszcze takie szczegóły, jak taktowania poszczególnych elementów czy najbardziej zastanawiający wszystkich apetyt na prąd. Należy się jednak spodziewać, że karta będzie zdecydowanie najwydajniejszą aktualnie konstrukcją na rynku, a zużycie energii i temperatury będą wysokie, ale nie aż tak, żeby potrzebować osobnej elektrowni.

Konkurencją dla rozwiązania zielonych ma być oczywiście model AMD HD 6990 o kodowej nazwie Antilles, który ma się pojawić na sklepowych półkach mniej więcej w tym samym czasie, co GTX 590. Najprawdopodobniej nie zobaczymy kart na zbliżającym się targach CeBit w Hanowerze.

Zgłoś błąd