News

Final Fantasy XIII w kwietniu!... 2010 albo jeszcze później

Prezes Square Enix, Yoichi Wada poinformował na łamach Reutersa, że Final Fantasy XIII nie pojawi się poza Japonią wcześniej, niż w kwietniu przyszłego roku. Możliwe jednak, że przyjdzie nam poczekać jeszcze dłużej.

Chociaż bardzo niecierpliwe osoby będą mogły skorzystać z tego, że PlayStation 3 nie posiada blokady regionalnej w grach i importować swoją wersję ze Wschodu, to pozostaje nam życzyć wszystkim, którzy zdecydują się na taki krok powodzenia w graniu w grę RPG w języku japońskim. Tylko bowiem w tym kraju premiera wersji na konsolę Sony będzie miała miejsce jeszcze w bieżącym roku.

Taki obrót sprawy być może wzbudzi na nowo dyskusje o tym, czy aby prace, nad ogłoszoną przecież nie tak dawno, wersją na konsolę Xbox 360 nie przyczyniły się do tego, że tak długo przyjdzie nam poczekać na zapowiedzianą na PS3 już w 2006 roku grę. Ciekawe też, czy Square Enix będzie obstawało przy jednoczesnej premierze gry w wersjach na obie konsole, bo jak pamiętamy wcześniej poinformowano o tym, że tworzenie Xboxowego portu zacznie się dopiero, kiedy wersja na PS3 będzie już gotowa. Raczej wątpliwe jest, żeby za tak dużą różnicę czasową pomiędzy wersją japońską i angielską odpowiedzialna była jedynie lokalizacja tego tytułu.

Jak widać znaków zapytania odnośnie Final Fantasy XIII jest cały czas znacznie więcej, niż odpowiedzi. Jednak, jak tylko zaczną pojawiać się te drugie, na pewno Was o tym poinformujemy.

Zgłoś błąd