News

Final Fantasy XIII jednocześnie na PS3 i X360 na Zachodzie

Yoshinori Kitase, pracownik studia deweloperskiego Square Enix, pracujący obecnie nad trzynastą odsłoną cyklu Final Fantasy, podzielił się z graczami kilkoma nowymi, ciekawymi informacjami dotyczącymi tej produkcji.

Najważniejszą informacją jest wyklarowanie sytuacji dotyczącej premiery Final Fantasy XIII na Zachodzie. Gra wydana zostanie w tym samym terminie w wersjach na PlayStation 3 oraz Xboxa 360. Oczywiście dotyczy to tylko Europy i Ameryki Północnej, gdyż Japończycy swoją wersję gry, wyłącznie na PlayStation 3, dostaną dużo wcześniej. – Nie mamy na razie w planach konkretnego miesiąca, ale w Japonii gra ukaże się zimą, natomiast w Europie i Ameryce Północnej wiosną 2010 – powiedział Kitase. – W Europie i Ameryce Północnej wersje na PS3 i X360 wydane zostaną równocześnie – dodał.

Oprócz tego dowiedzieliśmy się, że Square Enix nie zdecydowało jeszcze, czy pojawi się anglojęzyczne demo Final Fantasy XIII, ale jeśli tak by się zdarzyło, to jego zawartość różniłaby się od tego, co jakiś czas temu dostali w swoje ręce japońscy gracze. – Jeśli wydalibyśmy demo za oceanem, byłaby to zupełnie nowa wersja – przyznał Yoshinori Kitase.

Posiadacze Xboxa 360 mogą być też zainteresowani informacją, że Final Fantasy XIII w wersji na ich konsolę trafi najprawdopodobniej na 3 nośnikach DVD. – To nie jest jeszcze ostateczna liczba, ale celujemy w około 3 płyty – powiedział Kitase.

Kolejne dwie informacje na temat Final Fantasy mówią o tym, że główna linia fabularna obliczona została na około 50 godzin oraz, że gra doczeka się jedynie dwóch wersji językowych, japońskiej i angielskiej. W innych językach dostępne będą wyłącznie napisy.

Zgłoś błąd