News

Euro Truck Simulator 2 kontynuacją rewolucyjną?

Czesi z SCS Software, którzy zasłynęli symulatorami potocznie zwanymi "Hard Truckami", coraz bardziej przekonują fanów, że ich najnowsze dzieło będzie kontynuacją rewolucyjną.

Pod koniec zeszłego miesiąca pracownicy SCS Software na łamach swojego blogu pytali fanów o preferencje w kwestii częstotliwości zamieszczania informacji. Obawiali się, że zbyt hojne dzielenie się informacjami spowodować może nadmierny wzrost oczekiwań graczy w stosunku do ich najnowszej produkcji. Widocznie jednak ozstali uspokojeni przez fanów, gdyż w ostatnich dniach Czesi co chwila karmią nas jakimiś nowinkami.

Dowiedzieliśmy się na przykład, że w Euro Truck Simulator 2 grafika zostać ma poprawiona za pomocą supersamplingu. Użycie tej opcji powoduje znaczące wygładzenie krawędzi, które zawsze były bolączką gier tego producenta. Jednak ta technika znacząco wpływa na spadek wydajności gry, dlatego będzie ona dostępna jako opcja możliwa do wyłączenia, jeśli gracz nie dysponuje mocną kartą graficzną.

Euro Truck Simulator 2

Jednak dla fanów z pewnością ważniejszy będzie fakt, że dzięki nowym programistom w firmie, twórcom udało się dopracować AI pozostałych uczestników ruchu. Każdy, kto grał w poprzednie symulatory ciężarówek autorstwa SCS Software wie, że pojazdy na ulicach poruszały się bardzo chaotycznie i miały tendencję do "gubienia się". Na opublikowanym filmiku (do obejrzenia poniżej) widzimy testową trasę z dwoma rondami - praktycznie nie było ich we wcześniejszych odsłonach serii właśnie ze względu na problemy z inteligencją gracza komputerowego. Jak widać na załączonym nagraniu, teraz ruch uliczny odbywa się bardzo płynnie, a pojazdy, zanim ruszą, spokojnie czekają aż droga z pierwszeństwem zostanie zwolniona.

Wszystkich zainteresowanych grą Euro Truck Simulator 2 zapraszamy do odwiedzania bloga twórców, gdzie regularnie pojawiają się nowe informacje. Ostatnio zamieszczono kilka zdjęć, co ciekawe - wszystkie przedstawiają polskie tereny. Są wiec takie miasta, jak Szczecin czy Lewin Kłodzki, a na punkcie poboru opłat widać polskie tablice.

Euro Truck Simulator 2

Zgłoś błąd