News

Data premiery Final Fantasy XIII "w ciągu kilku tygodni"

Prezes studia Square Enix, Yoichi Wada, poinformował, że "w ciągu kilku tygodni" poznamy datę premiery najnowszej odsłony popularnego RPG-owego cyklu Final Fantasy.

Z informacji, które dobiegały do nas w ciągu kilku ubiegłych miesięcy dowiedzieliśmy się, że Final Fantasy XIII powinno mieć swoją premierę w Japonii jeszcze w tym roku. W tym kraju gra ukaże się jedynie w wersji na konsolę PlayStation 3. Zachodni gracze prawdopodobnie będą musieli poczekać do wiosny (premiera powinna mieć miejsce najwcześniej w kwietniu w Ameryce Północnej i Europie) przyszłego roku na zlokalizowaną wersję najnowszej, pełnoprawnej odsłony cyklu Final Fantasy. Tak przynajmniej zapowiadał w czasie tegorocznych targów E3 Yoshinori Kitase. – Mamy przyjemność poinformować, że naszym celem jest wydanie gry wiosną przyszłego roku – powiedział wtedy Kitase.

To, że datę premiery Final Fantasy XIII mamy poznać w ciągu kilku tygodni, wydaje się trochę dziwne, gdyż najprawdopodobniej jej ujawnienie miałoby miejsce pomiędzy najważniejszymi targami dla graczy, jakie odbędą się jeszcze w tym roku. GamesCom odbędzie się w Kolonii już w przyszłym tygodniu, natomiast do Tokyo Games Show jest jeszcze bardzo daleko. Wydaje się, że to właśnie ta druga impreza byłaby perfekcyjnym miejscem na ujawnienie daty premiery Final Fantasy XIII.

Zgłoś błąd