News

BIOSTAR prezentuje BIO-unlocKING dla płyt z AMD 8xx

Według oficjalnej notki prasowej, dostarczonej nam dziś przez firmę BIOSTAR, płyty główne tego producenta oparte o mostki z rodziny AMD 8xx będą obsługiwać technologię BIO-unlocKING, pozwalającą na uruchomienie nieaktywnych rdzeni lub cache w procesorach AMD.

Przypomnijmy, że wraz z premierą mostka SB850 AMD oficjalnie porzuciło obsługę technologii Advanced Clock Calibration. Do tej pory jedynie ASUS i ASRock zaprezentowali płyty wyposażone we własne technologie pozwalające na odblokowanie procesorów.

BIOSTAR BIO-unlocKING

Zadaniem BIO-unlocKING jest uproszczenie procesu aktywowania wyłączonych rdzeni do niezbędnego minimum. Cała operacja polega na wciśnięciu odpowiedniego przycisku podczas uruchamiania komputera. Rozwiązanie BIOSTAR-a jest o tyle jednak ciekawe, że (jak twierdzi producent) ma wykorzystywać Advanced Clock Calibration, którego tak naprawdę nie usunięto z SB850.

BIOSTAR BIO-unlocKING

W obsługę BIO-unlocKING wyposażone zostaną zarówno tanie płyty bazujące na układzie 870, jaki i znacznie droższe oparte o high-endowy 890FX. Wśród nich znajdą się następujące modele z serii T: TA890FXE, TA890GXE, TA890GXB HD, TA880GB HD, TA880G HD oraz TA870+.

Zgłoś błąd