News

AMD Deneb RB-C3 – odświeżony Phenom II coraz bliżej

O tym, że AMD zamierza odświeżyć swój flagowy produkt (dla słabiej zorientowanych: Phenoma II) wiadomo było już od dawna. Od pewnego czasu w sieci pojawiały się spekulacje na temat premiery procesorów w wyprodukowanych steppingu RB-C3.

Spodziewano się, że wprowadzony zostanie do sprzedaży wraz z prezentacją Phenoma II X4 975. Testowe egzemplarze procesorów były już od pewnego czasu w obiegu, jednak ze względu na NDA trudno było do tej pory uzyskać na ich temat konkretne informacje.

Dopiero dziś użytkownik forum XtremeSystems ukrywający się pod nickiem PcCI2iminal zaprezentował zdjęcia oraz niewielką próbkę możliwości najnowszego dziecka AMD. Korzystając z płyty Biostar TA790XE A2+ odblokował dodatkowe dwa rdzenie w Phenomie II X2 555, a następnie podkręcił go do 4100 MHz przy 1,29 V i standardowym chłodzeniu. Zmiana coolera na wydajniejszy pozwoliła na uzyskanie 4300 MHz przy 1,39 V. Warto zaznaczyć, że pierwszy wynik nie był w pełni stabilny, zaś na temat drugiego póki co brak informacji.

Deneb C3 Deneb C3 Deneb C3

Wyniki, choć nie powalają na kolana, to jednak pozwalają mieć nadzieję, że odświeżone Phenomy II zmniejszą dystans w wydajności dzielący je od Core i5.

Zgłoś błąd