News

Zotac GeForce GTX 660 AMP! Edition

Ekstremalnie podkręcony GeForce GTX 660

Tabela faktów pokaż/ukryj

Produkt: ZOTAC GeForce GTX 660 AMP! Edition 2GB GDDR5
Producent: ZOTAC
Procesor graficzny: GK106
Zainstalowana pamięć: 2 GB
Rodzaj zainstalowanej pamięci: GDDR5
Częstotliwość taktowania rdzenia: 1111 MHz
Częstotliwość taktowania pamięci: 1652 MHz (efektywnie 5000 MHz)

Podsumowanie

Premiery nowych układów graficznych są wyczekiwane przez entuzjastów sprzętu komputerowego w ten sam sposób, w jaki dzieci czekają na Święta Bożego Narodzenia. My podchodzimy do tego podobnie i dlatego z wypiekami na twarzy śledziliśmy wszystkie informacje dotyczące nowych kart Nvidii ze średniej półki cenowej. Co prawda zieloni nie zaskoczyli, ale także nie zawiedli oczekiwań. Producenci powiązani z gigantem z Santa Clara mieli więc łatwe zadanie. Czy Zotac odrobił zadanie domowe?

I tak, i nie – ta odpowiedź zapewne nikogo z Was nie zadowoli, więc spieszymy z wyjaśnieniem. Zotac GeForce GTX 660 AMP! Edition – jak wspomnieliśmy we wstępie do tej recenzji – karta wyjątkowa. Zastosowanie prawdopodobnie selekcjonowanych chipów sprawiło, że karta już fabrycznie jest podkręcona do wręcz niewyobrażalnych częstotliwości jak na układ GTX 660. Z drugiej jednak strony karta "wykręcona" jest tak bardzo, że już nic więcej nie da się z niej wycisnąć. Osoby, które podkręcają swój sprzęt, zapewne boleśnie się zawiodą na możliwościach OC bohatera naszej dzisiejszej recenzji, których – mówiąc wprost – w ogóle nie ma.

Nie jest to konstrukcja, która może przekonać nas do siebie wyszukanym designem czy idealną ciszą, ale za to ma wszystko, by stać się łakomym kąskiem. Nawet słaby zestaw dodatków nie jest w stanie powstrzymać nas przed przyznaniem karcie Zotaca rekomendacji. Gdyby jeszcze cena była niższa, byłoby już w ogóle znakomicie. A tak jest "tylko" bardzo dobrze. Polecamy!

Plusy Minusy
  • bardzo dobra wydajność
  • niskie temperatury pracy
  • fabrycznie podkręcona do maksimum
  • 5-letnia gwarancja
  • zerowy potencjał OC
  • cena mogłaby być niższa
  • trochę za głośny

Polecane przez PC Centre - 2012Opisany powyżej produkt został uhonorowany przez nas odznaczeniem Polecane przez PC Centre. Przyznajemy je jedynie produktom naprawdę wysokiej jakości, których zakup bez obaw możemy polecić Wam, drodzy Czytelnicy.

Zgłoś błąd