News

Zotac GeForce GTX 580 AMP2!

GTX 580 z najwyższej półki

Tabela faktów pokaż/ukryj

Produkt: Zotac GeForce GTX 580 AMP2!
Producent: ZOTAC
Procesor graficzny: GF110
Zainstalowana pamięć: 2 GB
Rodzaj zainstalowanej pamięci: GDDR5
Częstotliwość taktowania rdzenia: 815 MHz
Częstotliwość taktowania pamięci: 1026 MHz (efektywnie 4104 MHz)

Podsumowanie

Zotac GeForce GTX 580 AMP2! należy do rodziny kart dla entuzjastów. Cechuje ją ogromna wydajność, karta pozwala grać we wszystkie dostępne na rynku gry w maksymalnej jakości obrazu z włączonymi wodotryskami graficznymi i na dodatek w wysokiej rozdzielczości. Do tego dochodzi całkiem dobra kultura pracy, gdzie do pełni szczęści brakuje tylko poboru prądu na niższym poziomie. W kwestii OC nie jest może rewelacyjnie, ale głównym problemem jest temperatura rdzenia po zwiększeniu napięcia go zasilającego. Najwidoczniej cooler nie był projektowany do mocnego OC. Choć w wielu przypadkach 100 stopni C dla rdzenia nie jest jeszcze wartością graniczną, to lepiej dmuchać na zimne i nie poddawać próbie sekcji zasilania karty.

Zotac GeForce GTX 580 AMP2!

Dla niektórych dużą wadą mogą być gabaryty urządzenia. Taką samą sytuację obserwowaliśmy w przypadku układów ASUSA z serii DirectCU II. Konstrukcja co prawda jest od nich krótsza, ale podobnie jak one zajmuje trzy sloty, przez co instalacja innych kart rozszerzeń może być albo niemożliwa, albo bardzo utrudniona. Jak przystało na kartę z najwyższej półki, cena jest bardzo wysoka. Zotac GeForce GTX 580 AMP2! kosztuje około 2100 zł. Trzeba się więc trochę zastanowić, czy istnieje sens wydawania tak dużej sumy pieniędzy na samą kartę graficzną. Dla większości użytkowników całkowicie wystarczającą kartą do grania będzie GeForce GTX 570. Wysoką cenę możemy poniekąd tłumaczyć wysokim kursem dolara oraz bardzo długim okresem gwarancyjnym wynoszącym aż 60 miesięcy. Także jedynie do Was, drodzy Czytelnicy, należeć będzie decyzja o kupnie bohatera naszej dzisiejszej recenzji. My natomiast przyznajemy karcie Zotaca zasłużoną rekomendację.

Plusy Minusy Ocena końcowa
  • ogromna wydajność
  • bardzo dobry system chłodzenia (na fabrycznym taktowaniu)
  • nie najgorsze możliwości OC
  • gra dołączona w zestawie
  • bardzo ciekawy desing
  • 5-letnia gwarancja
  • wysoka cena
  • system chłodzenia nie radzi sobie z odprowadzaniem ciepła po zmianie napięcia
85%

Polecane przez PC Centre - 2011Opisany powyżej produkt został uhonorowany przez nas odznaczeniem Polecane przez PC Centre. Przyznajemy je jedynie produktom naprawdę wysokiej jakości, których zakup bez obaw możemy polecić Wam, drodzy Czytelnicy.

Zgłoś błąd