News

ZALMAN Z11 Plus

Następca modelu Z9

Tabela faktów pokaż/ukryj

Produkt: ZALMAN Z11 Plus
Producent: Zalman
Typ obudowy: Midi Tower
Ilość slotów rozszerzeń: 7
Gniazdo USB na panelu przednim: 2x USB 2.0 i 2x USB 3.0
Gniazdo mikrofonowe na panelu przednim: Tak
Gniazdo słuchawkowe na panelu przednim: Tak
Ilość miejsc na dodatkowe wentylatory: 2
Ilość zamontowanych wentylatorów: 5
Wymiary: 208 x 464 x 504 mm
Gwarancja: 24 miesiące

Poniższy artykuł stanowi pierwszą część serii, w której przedstawimy Wam kilka ciekawych i niedrogich obudów komputerowych dla graczy. Najważniejszym wyznacznikiem jest cena – zajmiemy się modelami, za które przyjdzie nam zapłacić około 300 zł. ZALMAN Z11 Plus to pierwsza obudowa z tego segmentu, której postanowiliśmy się nieco bliżej przyjrzeć. Czy jest to konstrukcja godna polecenia, czy może zwykła skrzynka niewarta swojej ceny? Zapraszamy do lektury!

Opakowanie i zawartość

Model Z11 Plus dotarł do redakcji w zwykłym szarym kartonie, na którym umieszczono tylko najważniejsze dane dotyczące obudowy. Znajdziemy na nim grafikę przedstawiającą skrywaną wewnątrz obudowę, specyfikację techniczną, jak również wypunktowane cechy charakterystyczne tego modelu. Warto również wspomnieć, że opakowanie tego modelu wypełnione zostało styropianem uniemożliwiającym obudowie przesuwanie się. Rozwiązanie to jest nieco niewygodne, bowiem styropian, w przeciwieństwie do pianki, bardzo łatwo pęka. Niestety, pudło swoje czasy świetności ma już dawno za sobą. Liczne pozostałości po listach przewozowych, sporo taśmy czy w końcu rozerwany karton w niektórych miejscach sprawiły, że zrezygnowaliśmy z pokazania kartonu na zdjęciu. 

Co, oprócz samej obudowy, znajdziemy wewnątrz? Producent dołączył do niej kilka podstawowych elementów wyposażenia, czyli:

  • instrukcję obsługi,
  • dwie zaślepki slotów rozszerzeń,
  • zestaw śrubek i opasek zaciskowych,
  • zestaw gumowych podkładek pochłaniających drgania sprzętu,
  • przedłużkę kabla 8 pin.

ZALMAN Z11 Plus

Wydaje się niewiele? Może i tak, ale przecież w dobrej obudowie nie chodzi o ilość dodatków, a o funkcjonalność i jakość wykonania. Jak pod tym względem wypada ZALMAN Z11 Plus? O tym na kolejnych stronach artykułu.

Zgłoś błąd