News

Tomb Raider

Lara jeszcze nigdy nie była taka piękna i... brudna

Piękna przygoda

Crystal Dynamics zaszalało z nowym Tomb Raiderem serwując masę rewolucyjnych nowości. Jedną z nich jest tryb wieloosobowy. Po wybraniu stosownej opcji naprzeciwko siebie stają dwie drużyny (rozbitkowie i tubylcy) składający się z czterech zawodników. W zależności od trybu i strony walki zbieramy apteczki, uruchamiamy nadajniki radiowe, dobijamy rozbitków (!) i kradniemy baterie. Mapy są nieduże, co powoduje, że nie możemy narzekać na nudę, a ponadto możliwość rozwoju naszej postaci (nowe bronie, umiejętności) skutecznie zachęcaja do dłuższego grania. Niestety, zabawę utrudniają błędy techniczne, które trzeba koniecznie wyeliminować. Apteczki, które muszą być przetransportowane przez rozbitków, potrafią wylądować w takich miejscach na mapie, że nie sposób ich podnieść, co zwyczajnie uniemożliwia przyjemną grę. I chociaż zabawa w multi daję pewną frajdę, to mam wrażenie, że serwery do gry w Tomb Raider znikną stosunkowo szybko. Tytuł raczej nie wytrzyma konkurencji ze strony Call of Duty czy Battlefielda.

Tomb Raider 6

Tomb Raider to gra wyjątkowo piękna i to nie tylko z powodu Lary Croft. Nie brakuje tutaj zachwycających widoków, pięknych krajobrazów czy szczegółowo wykonanych wnętrz czarujących swoją głębią. Na uwagę zasługuje fakt, że podczas gry naprawdę doświadcza się przestrzeni i wynikających z niej zalet lub ograniczeń. W wąskich tunelach czuć niemal na własnej skórze chłód i wilgoć jaskiń, a stojąc na szczycie wieży radiowej mamy wrażenie, jakbyśmy stali co najmniej na Mount Blanc. Warto przy okazji wspomnieć o dużej pomysłowości projektantów poziomów. Dżungla i starożytne miasta to zaledwie ułamek atrakcji, które przygotowali nam twórcy. Nie chcę wszystkiego zdradzać, aby nie psuć Wam zabawy.

Tomb Raider

Lara Croft jeszcze nigdy nie była tak brudna, a jednocześnie tak piękna i ponętna. Tytuł, który miał przywrócić blask serii Tomb Raider, okazał się de facto najlepszą częścią w jej historii. Ale nie tylko! Już teraz można to powiedzieć – to jedna z najlepszych gier tego roku! Grać, bo inaczej panna Croft będzie smutna!

Plusy Minusy Ocena końcowa
  • nowe wcielenie Lary
  • wciągająca i emocjonująca rozgrywka
  • szczegółowa grafika
  • świetny polski dubbing (Gorczyca!)
  • słaby drugi plan bohaterów
95%

Polecane przez PC Centre - 2013Opisany powyżej produkt został uhonorowany przez nas odznaczeniem Rekomendacja PC Centre. Przyznajemy je jedynie produktom naprawdę wysokiej jakości, których zakup bez obaw możemy polecić Wam, drodzy Czytelnicy.

Zgłoś błąd