News

The Game Awards 2014 w pigułce

Zwycięzcy, przegrani, zwiastuny, zapowiedzi...

Minionej nocy rozdano najbardziej prestiżowe nagrody w branży gier komputerowych – The Game Awards 2014. Podczas gali poznaliśmy nie tylko szczęśliwych zwycięzców w poszczególnych kategoriach, zapowiedziano na niej pojawienie się kilku wyjątkowych produkcji i zaprezentowano wiele premierowych zwiastunów, np. z Human Element, Metal Gear Online, czy z naszego rodzimego Wiedźmina 3.

Nagrody The Game Awards 2014 zastąpiły przyznawane od 2003 roku trofea VGX i chociaż zmieniły się nieco kategorie konkursowe i nazwa edycji, to oczywiście nie umniejsza im to rangi i nie odbiera pierwszeństwa wśród wielu innych plebiscytów i rankingów, podsumowujących powoli dobiegający końca rok 2014. Tym razem bez wątpienia dumne z siebie musi być studio Nintendo, które może pochwalić się aż czterema statuetkami: dwoma za Mario Kart 8, jedną za Super Smash Bros i wreszcie ostatnią dla samego przedsiębiorstwa za całokształt tegorocznej pracy. Dwukrotnie zostały docenione także produkcje Dragon Age: Inquisition, Destiny oraz nietypowe dzieło ostatnio mocno krytykowanego Ubisoftu Valiant Hearts: The Great War.

Jak się spodziewano, grą roku okrzyknięto nie Hearthstone, nie Cień Mordoru i nie Dark Souls II, lecz Dragon Age: Inquisition, od dnia premiery 18 listopada zbierającą same pozytywne recenzje i komentarze użytkowników. W przypadku projektów niezależnych wawrzyn zwycięstwa przypadł niezwykłemu rycerzowi z łopatą, czyli Shovel Knight, a najbardziej wyczekiwaną grą w roku 2015 został Wiedźmin 3: Dziki Gon CD Projekt RED i nie był to jedyny polski akcent podczas gali. Do nagrody najbardziej innowacyjnej produkcji nominowano bestseller warszawskich deweloperów z 11bit Studios This War Of Mine, a jeden z wyświetlonych zwiastunów pochodził  z Dying Light - surival horroru rozgrywającego się w otwartym świecie stworzonym przez Techland.

Trochę dziwi, że wspomniane Dark Souls II pomimo aż trzech nominacji musiało tym razem ustąpić innym tytułom, podobnie jak jedno z najlepiej sprzedających na świecie wydawnictw Call of Duty: Advanced Warfare. Czarnym koniem gali dla Ubisoftu okazała się Valiant Hearts: The Great War, rekompensująca odrobinę konsternację wywołaną Assassin’s Creed: Unity. Nad jej obecnością wśród wyróżnionych w kategorii Najlepsza Przygodowa Gra Akcji zastanawiało się wielu rozczarowanych wielbicieli wytwórni, chociaż przez kilkanaście miesięcy była to najbardziej wyczekiwana produkcja francuskiego giganta obok Far Cry 4 – notabene, w ramach The Game Awards 2014 docenionej jako strzelanina i znacznie lepiej prezentującej się niż templariusze z Paryża.

Dodatkowo specjalnie wyróżniono autorów serii King’s Quest jako tych, którzy stali się już ikonami w branży i w pobocznych kategoriach Twitch Plays Pokemon za twórczość fanowską oraz wśród graczy e-sportowych Matta „NaDeSHoT” Haag w Call of Duty, drużynę NiP w Counter-Strike: Global Offensive oraz TotalBiscuit.

Strona: 1 2 3 4 5 6 7 Następna
Zgłoś błąd