News

Test płyt głównych LGA 1150 mATX z chipsetem B85

Przegląd ośmiu konstrukcji dedykowanych mniej zamożnym użytkownikom procesorów Intel Haswell.

Oprogramowanie dla płyt ASUS

Zestaw oprogramowania udostępnionego przez ASUSA jest potężny i naprawdę przemyślany. Funkcje zgrupowane w centrum dowodzenia nazwanym AI Suite III wyczerpują chyba wszystkie oczekiwania przeciętnego użytkownika. Pierwszy panel Dual Intelligent Processors 4 udostępnia nam podstawowe informacje o napięciach, prędkościach obrotowych wentylatorów i temperaturze. Możemy tutaj obserwować pobór energii elektrycznej czy ilość oszczędzonych przez funkcję EPU watów. Ekran dzieli się na cztery zakładki, a każda kolejna ma swoje podpoziomy. Overclocking procesora i pamięci dzięki sekcji TurboV EVO jest wręcz banalnie prosty. Aplikacja ułatwia użytkownikowi pracę przez wykorzystanie wizualizacji niektórych elementów, takich jak choćby napięcia czy prędkości obrotowe wentylatorów. Jeśli użytkownikowi ciągle mało, może ręcznie kontrolować nawet sekcję zasilania procesora i pamięci RAM. Takich bajerów wielu overclockerów szukało od dawna.

ASUS Oprogramowanie

ASUS Oprogramowanie

Nieco dalej na liście umieszczono EZ Update i System Information. Pierwszy służy do aktualizacji UEFI i zmiany ekranu Setupu. Drugi wyświetla informacje o płycie, procesorze oraz dane zapisane w SPD pamięci RAM. Prosto i przejrzyście.

ASUS Oprogramowanie

ASUS Oprogramowanie

Schodząc do wiersza niżej natrafiamy na okienko USB 3.0 Boost, które jak łatwo się domyślić daje możliwość przyspieszenia pracy podpiętego do portu USB 3.0 urządzenia.

ASUS Oprogramowanie

ASUS Oprogramowanie

Network iControl to nasze centrum sieciowe. To tutaj właściciel płyty dobiera ustawienia dotyczące połączenia sieciowego, wybiera profil pracy przypisany do programu/gry, czy zmienia priorytet pracy karty sieciowej. Dodatkowo z w oknie prezentowane są także aktualne transfery przychodzące i wychodzące liczone w czasie rzeczywistym.

ASUS Oprogramowanie

ASUS Oprogramowanie

Zgłoś błąd