News

Test obudowy Nanoxia Deep Silence 1

Głęboka cisza w funkcjonalnej, stylowej obudowie.

Na koniec zostawiliśmy kilka ciekawostek dotyczących obudowy Nanoxia Deep Silence 1. Pierwszą z nich jest wywietrznik umieszczony na panelu górnym. Prawdę powiedziawszy pierwszy raz spotykamy się z tego typu rozwiązaniem i nie bardzo wiemy, jak się do tego odnieść. Oczywiście możliwe jest, że usprawnia to cyrkulację powietrza w obudowie, ale z drugiej strony ilość wentylatorów umieszczonych w niej standardowo w zupełności wystarczy do całkiem sprawnego wypompowania gorącego powietrza na zewnątrz konstrukcji bez wymogu korzystania z samego wywietrznika. Ale może komuś się to przyda. Inną rzeczą, na którą użytkownik powinien zwrócić uwagę, są podstawki. Z jakichś nieznanych nam powodów z przodu zastosowano solidne, grube kołki, a z tyłu znalazły się ich odchudzone wersje. Nie sądzimy, by wielkim problemem było wykorzystanie jednolitych szerokich podstawek, które są zdecydowanie bardziej trwałe.

Nanoxia Deep Silence 1

Bardzo podobają nam się linia oraz wykończenie obudowy firmy Nanoxia. Producent postarał się, aby każda krawędź była lekko zagięta, co uniemożliwia skaleczenie się podczas instalacji komponentów. Produkt jest bardzo dobrze wyceniony, choć rysą na jego praktycznie idealnym obliczu są zdecydowanie dziwnie zaprojektowane podstawki i przymus korzystania z narzędzi przy instalacji dysku twardego.

Nanoxia Deep Silence 1

Z drugiej jednak strony Nanoxia Deep Silence 1 posiada szereg cech, które potrafią przyciągnąć uwagę wymagającego użytkownika. Przede wszystkim jest przestronna – dla osób posiadających np. konfiguracje multi-GPU jest to chyba najlepsza rekomendacja. Konstrukcja zgodna jest ze zdecydowaną większością coolerów CPU, także tych wymagających miejsca na backplate. Ocenę zwiększa także genialny patent z zamontowanymi z przodu obudowy wentylatorami, które w prosty sposób mogą zostać przez nas zdemontowane/ wymienione/ wyczyszczone. Wszystko bez rozkładania obudowy na części pierwsze.

Do kogo kierowana jest bohaterka naszej dzisiejszej recenzji? Przede wszystkim do wymagających użytkowników, którzy chcą mieć przestronną, dobrą jakościowo obudowę, ale nie zamierzają wydawać na ten cel zbyt dużo pieniędzy. Również do osób, które nad wymyślny design przedkładają funkcjonalność oraz prostotę. Nanoxia Deep Silence 1 jest konstrukcją naszym zdaniem ciekawszą niż produkty Fractal Design, a skoro one otrzymały naszą rekomendację, to i jej zdecydowanie się ona należy.

Plusy Minusy
  • świetny design
  • system konserwacji wentylatorów
  • system ułożenia kabli
  • przestronność
  • filtry antykurzowe
  • ciekawie zaprojektowany wywietrznik
  • maty wygłuszające obudowę
  • montaż dysków twardych niestety wymaga narzędzi

Polecane przez PC Centre - 2013Opisany powyżej produkt został uhonorowany przez nas odznaczeniem Rekomendacja PC Centre. Przyznajemy je jedynie produktom naprawdę wysokiej jakości, których zakup bez obaw możemy polecić Wam, drodzy Czytelnicy.

Strona: Poprzednia 1 2 3 4
Zgłoś błąd