News

Test 8 płyt głównych LGA 1150 mATX z chipsetem H81

Czy warto stawiać na budżetowe płyty główne?

Oprogramowanie dla płyt ASUS

Zestaw oprogramowania udostępnionego przez ASUSA jest potężny i naprawdę przemyślany. Funkcje zgrupowane w centrum dowodzenia nazwanym AI Suite III wyczerpują chyba wszystkie oczekiwania przeciętnego użytkownika. Co prawda jest nieco odchudzone względem tego, co widzieliśmy w płytach B85 i Z87, ale i tak zawiera masę przydatnych elementów. W oknie głównym znalazły się trzy kluczowe kategorie, z których każda ma swoje poddziały.

ASUS - UEFI i Oprogramowanie

TurvoV EVO zawiera w sobie funkcje, umożliwiające szybkie i dokładne podkręcenie głównych komponentów. Opcje nie są tak rozbudowane jak w wyższych modelach płyt głównych, ale wystarczająco dla zwykłego użytkownika. Poza podkręceniem CPU możemy ustalić taktowanie rdzenia graficznego procesora, a także przeprowadzić w pełni automatyczny tuning. Funkcje jak widać jak najbardziej standardowe.

ASUS - UEFI i Oprogramowanie

ASUS - UEFI i Oprogramowanie

ASUS - UEFI i Oprogramowanie

Pełną kontrolę nad wentylatorami zapewnia Fan Xpert, który udostępnia specjalnie zaprojektowane profile, ale także pozwala samodzielnie dostosować krzywą prędkości obrotowej zależną od temperatury.

ASUS - UEFI i Oprogramowanie

Zgłoś błąd