News

Tablet iBox Eos

Tani, prosty i dobry na co dzień.

iBox Eos wyposażony został w ekran IPS o przekątnej 8 cala i rozdzielczości 1024x768 pikseli. Wyświetlacz, jak na budżetowy tablet, sprawdza się bardzo dobrze. Omawiane urządzenie posiada soczyste kolory i duże kąty widzenia, które nawet przy mocniejszym przechyleniu nie zmieniają znacząco barwy wyświetlanego obrazu. Miłośnicy ebooków raczej nie będą mogli oddawać się swojej pasji na zewnątrz, ponieważ tafla szkła działa jak lustro. Promienie słoneczne znacznie utrudniają czytanie.

W trakcie testów zdarzyło nam się kilka razy, że urządzenie nie zareagowało na wydane polecenie, jednak odbywało się to na tyle rzadko, że nie przeszkadzało w normalnym użytkowaniu. Największą wadą ekranu, tak jak wcześniej już wspomnieliśmy, jest szybkość w zbieraniu naszych odcisków palców. Trzeba przy tym dodać, iż nie jest łatwo się ich pozbyć. Nie wystarczy lekkie przetarcie bluzką czy koszulką.

Do akcelerometru nie mamy zastrzeżeń. Obraz wraz z przekręceniem tabletu sprawnie się zmienia. Niestety nie we wszystkich grach mogliśmy korzystać z G-Sensora. Najzwyczajniej nie działał i trzeba było zadowolić się zwykłym sterowaniem. Wobec samej grafiki nie mamy uwag. Tablet posiada wsparcie dla gier 3D, więc grafika jak najbardziej stoi na zadowalającym poziomie. Szczególnie w produkcji Angry Birds Space, obok której (mając Androida) nie mogliśmy przejść obojętnie.

iBox Eos Grafika Angry Birds Space 

Płynność działania tabletu ma być zapewniona przez dwurdzeniowy procesor taktowany zegarem 1,5 GHz, który nie zawsze pracuje tak jakbyśmy tego chcieli. Czasami przy wykonywaniu dwóch czynności jednocześnie np. pobieraniu aplikacji i przeglądaniu galerii, trzeba trochę poczekać aż system zareaguje. Wspominamy tu oczywiście o rzadkich przypadkach, których nie da się uniknąć w urządzeniu z niskiej półki cenowej. Podobnie jest przy przeglądaniu "ciężkiego" ebooka. Zdarzają się wówczas tzw. lagi.

iBox Eos - czytanie ebooka 

iBox Eos klawiatura 

iBox Eos - Przeglądanie Internetu pionowo 

Zgłoś błąd