News

SteelSeries Call of Duty Black Ops II

Doskonała myszka nie tylko dla fanów CoD-a

Testy praktyczne i podsumowanie

Testy praktyczne wykonaliśmy ponownie w trzech grach – Black Ops 2, BF3 oraz StarCraft 2. Pierwszy test wykonaliśmy w grze Activision, a więc tematycznie powiązanej z samą myszką. Procedura testowa kolejny raz polegała na rozegraniu kilku meczy w trybie multiplayer gry Call of Duty Black Ops 2. Czułość myszki wynosiła 1600 CPI oraz 3200 CPI (przełączona podczas rozgrywki). O ile w przypadku 1600 CPI nie było mowy o problemach z precyzją, o tyle przy 3200 CPI już możemy poczuć, że nie wszystko jest OK. Inna sprawa, że to raczej kwestia przyzwyczajenia, gracze high sense powinni dobrze czuć się z tym, co oferuje myszka SteelSeries.

Kolejną grą był Battlefield 3. Także tutaj pod uwagę wzięliśmy obie czułości i także tutaj na 1600 CPI grało się zdecydowanie lepiej. Interpolacja może dać się we znaki szczególnie snajperom, gdzie przeskok podczas szybkiego najazdu celownika na cel może oznaczać fatalne pudło. Po zabawie z ustawieniami ostateczna czułość została ustalona na 2000 CPI i przy tym nie było właściwie żadnego problemu z precyzją. Czyżby myszka dedykowana fanom gry konkurencji lepiej współpracowała produkcją od EA DICE?

Choć myszka przeznaczona jest dla fanów gier FPS, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby także gracze kochający RTS-y przyjrzeli się bliżej bohaterce naszej dzisiejszej recenzji. Potwierdza to test w grze StarCraft 2, gdzie płynność ruchów oraz responsywność myszki stały na bardzo wysokim poziomie. Brak akceleracji wstecznej bardzo pomagał przy szybkim przewijaniu mapy, a ustawienie średniej czułości zapewniało pełną kontrolę nad polem walki.

SteelSeries Call of Duty Black Ops II jest świetną myszką, której nieliczne wady nie przeszkadzają w byciu doskonałym produktem dla wymagającego gracza. Problemem nie do przeskoczenia dla niektórych może być jednak cena, która do niskich nie należy. Co prawda gryzoń oferuje masę ciekawych funkcji, wygodę użytkowania oraz precyzję, ale przy tym pozostaje poza możliwościami finansowymi przeciętnego gracza z Polski. Można oczywiście tłumaczyć, że jest to produkt stricte kierowany na rynek europejski, do strefy euro, ale nie zmienia to faktu, że i tak jest raczej drogo. Nam produkt duńskiej firmy bardzo się spodobał i przyznajemy mu naszą rekomendację. Pod względem jakości wykonania naprawdę ciężko o lepszą myszkę.

Plusy Minusy
  • świetna jakość wykonania
  • idealna jakość kliku
  • dobre oprogramowanie
  • bardzo dobra czułość
  • świetne "czucie" gryzonia
  • uniwersalność (komfortowa obsługa przez osoby praworęczne i leworęczne)
  • dobre wsparcie producenta
  • cena mogłaby być niższa

Polecane przez PC Centre - 2013Opisany powyżej produkt został uhonorowany przez nas odznaczeniem Rekomendacja PC Centre. Przyznajemy je jedynie produktom naprawdę wysokiej jakości, których zakup bez obaw możemy polecić Wam, drodzy Czytelnicy.

Zgłoś błąd