News

SilentiumPC Deus G1 600W 80 Plus Bronze

Znana firma wkracza na nowy rynek

Wyposażenie, specyfikacje

Wyposażenie Deusa należy do skromnych. W pudełku, poza zasilaczem, znajdziemy jedynie kabel zasilający oraz kartę gwarancyjną.

Recenzowany wyrób wygląda dokładnie tak jak go producent opisywał – czarne, matowe wykończenie, wentylator o średnicy 120 mm osłonięty drucianym grillem – standard w tej klasie.

SilentiumPC Deus G1 80 Plus Bronze

Po bokach natomiast umieszczono logo SilentiumPC wraz z oznaczeniem modelu.

SilentiumPC Deus G1 80 Plus Bronze

Deus akceptuje napięcie wejściowe 220 VAC. Wielu z naszych czytelników zapewne zastanawia się, jak ten fakt ma się do posiadania certyfikatu 80 PLUS Bronze, do którego testy odbywają się zwykle przy napięciu wejściowym 115 VAC. Śpieszymy z wyjaśnieniem – otóż wersja wysłana do testów rzeczywiście takie napięcie akceptowała, co zostało zmienione w egzemplarzach sklepowych. W efekcie Deus, w odróżnieniu od Aerocoola Strike-X 600 W, jest oficjalnie wylistowany na stronie 80plus.org jako zasilacz z certyfikatem 80 PLUS Bronze.

SilentiumPC Deus G1 80 Plus Bronze

Wszystkie kable opisywanego zasilacza zostały oplecione, przy obudowie umieszczono też plastikową osłonkę – bardzo dobrze.

Spis dostępnego okablowania:

  • wiązka główna ATX 20 + 4-pin (rozłączana) – 44 cm,
  • dwie wiązki ATX12V/EPS12V 4 + 4-pin (rozłączane) – 59 cm,
  • dwie wiązki z trzema wtyczkami SATA każda – po 44 cm + 15 cm + 15 cm,
  • wiązka z dwiema wtyczkami Molex 4-pin, a następnie wtyczką FDD – 44 cm + 15 cm + 15 cm,
  • dwie wiązki z wtyczką PCI-Express 6-pin, a następnie z wtyczką PCI-Express 6 + 2-pin (rozłączaną) – po 43 cm + 16 cm.

Okablowanie Deusa zdecydowanie zostało dobrane z myślą o nowszych komputerach oraz obudowach. Niewątpliwie należy pochwalić obecność aż czterech złączy PCI-Express oraz dwóch złączy 4 + 4-pin (istnieją jednostki 750 W, które posiadają mniej wtyczek!). Sześć złączy SATA stanowi standard w tej klasie cenowej, natomiast tylko dwa Moleksy mogą już stanowić pewien problem w sytuacjach, gdy podłącza się np. wiele wentylatorów. Można też było nieco lepiej rozwiązać długość wiązek Molex i SATA, wydłużając odległość do pierwszego złącza, a skracając odstępy pomiędzy kolejnymi wtyczkami do 10 cm.

SilentiumPC Deus G1 80 Plus Bronze

Recenzowany wyrób może oddać 552 W z dwóch linii +12 V. Takim samym łącznym wynikiem mogą pochwalić się jednostki takie jak Zalman ZM600-GT, OCZ ZS 650 W czy OCZ ModXStream Pro 700 W.

Zgłoś błąd