News

Recenzja gry GRID 2

GRID nadal niedościgniony

Sterowanie pojazdami jest całkiem przyjemne, choć znowu nie idealne. Problemem jest przede wszystkim "pływanie" samochodów po jezdni oraz ten nieszczęsny drift. Jeśli jakimś cudem zdołamy wypaść z trasy bez problemu możemy cofnąć czas i pojawić się na trasie znowu.

GRID 2

Co do samych tras wyglądają one wyśmienicie, a patent z dynamiczną ich zmianą podczas samego wyścigu jest genialny. Tym niemniej nadal można doświadczyć lekkiego deja vu. Pewnie nie doczekamy się chwili, by wyścigi były rozgrywane na większej ilości unikatowych lokacji – ciąć koszty trzeba na wszystkim, nawet na kokpitach samochodów.

GRID 2

Z GRID 2 zniknął całkowicie aspekt tuningu aut – jedyne modyfikacje dotyczą karoserii. Jest to dla mnie drugi po wyrzuceniu kamery kierowcy aspekt, który powinien wręcz zdyskwalifikować tę grę jako następcę słynnego GRID-a. Tak się jednak nie dzieje, bo pomimo tych wszystkich wad, grało mi się bardzo dobrze. Sytuacja poprawia się także, gdy włączymy tryb multiplayer. Tam już mamy do czynienia zarówno z myślącymi przeciwnikami (bo ci z singla są w tym aspekcie lekko upośledzeni), jak i z upgrade'ami wozów, które też trzeba odblokować. Warto wspomnieć także o wyzwaniach, dzięki którym możemy podreperować nasz budżet. Są także dobrym sprawdzianem naszych umiejętności.

GRID 2

Pod względem technologicznym GRID 2 nie robi takiego wrażenia, jak część pierwsza, gdy tamta wchodziła na rynek. To gra ładna, ale rynek jest pełen podobnych produktów. Wyróżnić trzeba grę świateł. Reszta wygląda dobrze, ale nie zachwycająco. Podobnie jest z dźwiękiem – słyszało się w życiu zdecydowanie lepsze odgłosy pracy silnika. Tym niemniej da się tego słuchać bez zgrzytania zębów. Optymalizacja gry jest zadowalająca, choć nie idealna. Wydane przez Codemasters gry cechują się raczej bardzo dobrą pracą niezależnie od komputera. Tutaj zdarzyło się kilka zgrzytów.

GRID 2

GRID 2 jest produktem specyficznym i ciężko jednoznacznie powiedzieć, czy fan serii powinien go nabyć. Ja jako fan nie uważam czasu spędzonego w GRID 2 za stracony, ale sama gra nie zrobiła na mnie tak piorunującego wrażenia, jak część pierwsza serii. GRID 2 jest bardzo dobrą, arcade'ową ścigałką, której ambicje kończą się jednak właśnie na acrade'owych wyścigach. O symulacyjnym zacięciu nie ma tutaj mowy.

GRID 2

Jeśli lubisz duże prędkości, arcadow'owy styl jazdy, masę pięknych samochodów i nie przeszkadza Ci brak widoku ze środka pojazdu, możesz spokojnie kierować się do najbliższego sklepu po swój egzemplarz GRID 2. To solidna gra, której z przekonaniem przyznajemy 75%, ale nie jest to produkcja, która zasługuje na naszą rekomendację.

Plusy Minusy Ocena końcowa
 • przyjemna dla oka grafika
 • całkiem ciekawa kariera
 • masa świetnie odwzorowanych pojazdów
 • zmienna trasa podczas wyścigu
 • dobra optymalizacja gry
 • tryb multiplayer
 • wyzwania w trybie wieloosobowym
 • zbyt prosta
 • zachowanie komputerowych oponentów
 • zbyt arcade'owy model jazdy
 • brak widoku ze środka pojazdu!
 • nie może mierzyć się ze swoim poprzednikiem
75%
Strona: Poprzednia 1 2
Zgłoś błąd