News

Podsumowanie wieści ze świata gier - 27

Co się działo w świecie gier w ostatnim tygodniu?

Ostatni tydzień do najbogatszych w premiery nie należał, ale wciąż w powietrzu unosi się atmosfera debiutu najnowszej odsłony Batmana, który choć zbiera fantastyczne recenzje, dostarczył sporo problemów użytkownikom pecetów. Poza tym krążą plotki o powrocie legendarnej już serii Mafia, Valve po raz enty zmienia element regulaminu platformy Steam, nadchodzi nowe DLC dla GTA V oraz w środę światło dzienne ujrzało najświeższe demo z Uncharted 4.

 

Ostatnie dni to przede wszystkim dosyć niefortunna premiera Batmana: Arkham Knight – wersja dla pecetów od strony technicznej pozostawiała tak dużo do życzenia, że firma Warner Bros zdecydowała się na tymczasowe wycofanie gry ze sprzedaży. Nie dotknęło to jednak użytkowników konsol i ci produkcję zachwalają.

Mroczny Rycerz rozpętał więc nie lada burzę w mediach, szkoda tylko, że nie wyłącznie z powodu zachwytu nad produkcją, lecz raczej przez katastrofalny stan techniczny wariantu dla pecetów, tuż po premierze praktycznie nienadającego się do rozgrywki. Pierwsze recenzje jednak tytuł zebrał bardzo pochlebne i wygląda na to, że to Batman: Arkham Knight będzie jednym z rywali Wiedźmina 3 w walce o laur gry roku 2015.

Nieco niżej ocenił produkcję tylko serwis GameSpot, przyznając jej siódemkę w dziesięciopunktowej skali. Videogamer, Polygon, SA Gamer oraz God is a Geek nagrodziły ją maksymalnymi notami, czyli okrągłymi dziesiątkami. W przypadku innych opinii sytuacja przedstawia się podobnie, Batman okazuje się więc sukcesem pomimo fatalnego startu na komputerach osobistych. Produkcja pobiła rekord ustanowiony ostatnio przez polskiego Wiedźmina 3 w ilości sprzedanych egzemplarzy w pierwszym tygodniu po premierze i to wszystko pomimo niedogodności związanych z PC.

Kilkunastominutowy gameplay z niezależnego horroru Allison Road

Bardzo ciekawą propozycję ma dla nas niezależne i, co za tym zwykle idzie, niewielkie, bo zaledwie sześcioosobowe, studio Lilith Ltd., pracujące nad horrorem Allison Road. We wtorek w sieci pojawił się pierwszy fragment rozgrywki, prezentujący wczesną wersję gry zbliżającą się do fazy pre-aplha, i trzeba przyznać, że zapowiada nam coś naprawdę ciekawego. Akcja toczy się w nawiedzonym brytyjskim domu, jednak nie będzie to ten, który mamy okazję zobaczyć na wideo, ponieważ autorzy nie chcąc spoilerować graczom lokacji z faktycznej wersji produkcji, przygotowali specjalny materiał podobno w świetny sposób oddający klimat i ogólną wizję tytułu.

Mafia III nadchodzi?

Wszystko pozostaje na razie w sferze spekulacji, ale firma Take-Two Interactive – wydawca kultowej serii Mafia - reaktywowała domeny dedykowane dla trzeciej odsłony cyklu. Poszlaka wzbudziła duże zainteresowanie z racji tego, że gry z gangsterskiej serii ukazują się zdecydowanie zbyt rzadko wydawane. Musimy jednak cierpliwie czekać na oficjalne potwierdzenie informacji o nowej Mafii

Mafia II

Nadchodzi nowe DLC dla GTA V

Rockstare Games oficjalnie potwierdziło pojawienie się drugiej części dodatku Ill-Gotten Gains! Rozszerzenie trafi w nasze ręce jeszcze w tym miesiącu i dedykowane będzie oczywiście dla wielkiego uniwersum GTA Online. DLC pozwoli na szybkie pozbycie się nadmiaru gotówki i zdobycia nowych, ekstrawaganckich wozów oraz broni.

GTA Online

Uncharted 4: nowe demo

Z niecierpliwością wyczekujemy przyszłorocznej premiery Uncharted 4, dlatego Naughty Dog w tym tygodniu zaprezentowało najnowsze, piętnastominutowe wideo z rozgrywki. Jego publikację zapowiedziano parę dni wcześniej, aby skusić graczy do obejrzenia go na żywo 1 lipca o 20:00, ale jeśli nie zdążyliście, nic straconego – demo dostępne jest również na Youtubie. Zobaczycie na nim możliwości graficzne Uncharted 4 na przykładzie egzotycznego parku i uliczek śródziemnomorskiego miasteczka w trakcie widowiskowego pościgu pełnego strzelanin i nadludzkich wyczynów Nathana Drake’a.

Valve zmienia regulamin – nie zwróci utraconych gier

Według najświeższych modyfikacji regulaminu Valve szanse na odzyskanie przedmiotów utraconych w wyniku oszustwa niestety maleją. Wojna szachrajami na serwerach trwa od dawna – w ostatnim czasie wszystkim graczom, którzy nie wydali na platformie minimum 5 dolarów, uniemożliwiono dodawanie znajomych, materiałów Steam Workshop oraz tworzenie czatów grupowych, później wprowadzono płatne mody do gier, lecz drugi pomysł się już nie przyjął ze względu na bunt użytkowników. Tym razem zmieniono zasady związane ze stratą itemów np. w wyniku kradzieży konta, ponieważ przedstawiciele Steam uważają, że także i sami klienci powinni starać się zabezpieczyć przed tego typu sytuacjami.

Zgłoś błąd