News

Podsumowanie wieści ze świata gier – 23

Co się działo w najbardziej wiedźminowskim tygodniu maja?

W tym tygodniu gracze nie tylko z Polski, ale z całego świata, żyli długo wyczekiwaną premierą Wiedźmina 3. Po Dziki Gon w sklepach sieci Media Markt i Saturn ustawiły się długie kolejki już w nocy z poniedziałku na wtorek, a portale społecznościowe zostały zalane postami z pierwszymi wrażeniami z właśnie rozpoczętej rozgrywki. Tak, jak przypuszczano, nowa odsłona serii CD Projekt RED okazuje się najgłośniejszą w tym roku.

Premiera gry Wiedźmin 3: Dziki Gon

Czekaliśmy na to bardzo długo i nareszcie się stało – od nocy z poniedziałku na wtorek grać możemy w Wiedźmina 3: Dziki Gon, nawet jeśli nie mieszkamy w Zjednoczonych Emiratach Arabskich i nie udało nam się nabyć tytułu w znanym już na całym świecie sklepie, który przez pomyłkę przedwcześnie wystawił grę na półkę. Bez wpadek się więc nie obyło, ale nie szkodzi, ponieważ przygody Geralta mają tak wiernych fanów, że dużo potrafią wybaczyć, chociaż rzucającego się wszystkim w oczy wizualny downgrade`a niekoniecznie. Niektórzy postanowili nawet posądzić studio o to, że finalnej wersji daleko jest do tego, co mieliśmy okazję zobaczyć podczas prezentacji gry.

Razem z samą produkcją udostępniono oczywiście premierową łatkę oraz niedługo później dwa pierwsze, drobne DLC wzbogacające nasz ekwipunek i pozwalające na modyfikacje fryzury i brody Geralta. Wszyscy jednak czekają na patch, który podobno poradzić sobie ma z lekkim rozczarowaniem związanym z jakością grafiki – podrasowanie jej obiecują sami twórcy, którzy jak widać pomimo najwyższych not w recenzjach i powszechnym podekscytowaniu grą na laurach nie spoczywają i zamierzają odzyskać zaufanie nawet „niewiernych Tomaszów”.

Jeszcze przed premierą sprzedano półtora miliona egzemplarzy tytułu, a liczba ta nieustannie rośnie, dlatego pomimo drobnych niedociągnięć wszyscy wydają się być zachwyceni i Dziki Gon będzie zapewne największym dotychczasowym sukcesem CD Projekt.

PREMIERA Carmageddon: Reincarnation

Poza Wiedźminem 3 mieliśmy w tym tygodniu nieliczne, mniejsze premiery, a jedną z nich jest właśnie Carmageddon: Reincarnation. Gra niestety przynajmniej na platformie Steam, na której jest dostępna, nie zbiera najprzychylniejszych opinii – użytkownicy są rozczarowani i uważają, że lepszą rozrywkę oferują poprzednie odsłony, że tym razem niestety się zawiedli. Oprócz zjadliwych komentarzy pojawiają się i te pozytywniej do produkcji nastawione, dlatego najlepiej przekonać się samemu, czy reinkarnacja Carmageddonu jest dla nas czy nie.

PREMIERA Farming Simulator 15 na konsolach

Kolejną mniejszą premierą był Farming Simulator 15, który po kilku miesiącach od debiutu na pecetach trafił na konsole nowej generacji i nie tylko. Jak wiadomo, gra to symulator prowadzenia własnego gospodarstwa rolnego, swoje aspiracje mogą więc przed komputerem zrealizować wszyscy sfrustrowani pracownicy korporacji, pragnący czasami rzucić wszystko, wyjechać na wieś i dbać tylko o własne pole, które z czasem pokaże nam, że wpadliśmy z deszczu pod rynnę, bo trzeba kierować wielkim, rolniczym przedsiębiorstwem zamiast wylegiwać się w ogródku sącząc piwo i patrząc na chmury. Farming Simulator 15 oferuje nam przede wszystkim odświeżoną oprawę wizualną i zupełnie nową lokację, jaką jest porośnięta licznymi lasami Skandynawia.

The Sims 4: Wytworne Przyjęcie – premiera nowych akcesoriów

Wreszcie w tym tygodniu Electronic Arts udostępniło kolejną porcję akcesoriów dla The Sims 4 - o tym, że się pojawią, dowiedzieliśmy się zaledwie niespełna dwa tygodnie przed premierą. Jak widać, firma więc nie zwleka i stara się stale dostarczać kolejnych uatrakcyjnień do czwórki, dlatego tym razem darowała sobie kilkutygodniowe zapowiedzi z trwającymi kilka sekund zwiastunami i nielicznymi screenami. Pakiet to zestaw akcesoriów przeznaczonych na wszelkiej maści przyjęcia – niektórymi z nich mieliśmy już okazję zapoznać się przy dodatkach do poprzednich odsłon: The Sims 3: Impreza w Plenerze czy The Sims 2: Szyk i Elegancja. Cena rozszerzenia to 39 złotych polskich.

GTA V – już 52 miliony sztuk trafiły do sklepów

Jakby nie patrzeć, pierwotna premiera Grand Theft Auto V miała miejsce jesienią 2013 roku, a mimo to wciąż sprzedaje się jak świeże bułeczki. Zainteresowanie grą wzmógł ostatnio oczywiście debiut wersji pecetowej, na którą gracze czekali prawie dwa lata. Aktualnie od czasu wejścia na rynek konsolowej odsłony wysłano do sklepów aż 52 milionów kopii gry, co daje GTA V piątą lokatę wśród najlepiej sprzedających się gier wszechczasów.

Krowy w Diablo 3 na urodziny gry

Blizzard Entertainment postanowił w oryginalny sposób uczcić rocznicę premiery Diablo 3 i wprowadził do uniwersum na kilka dni specjalny tryb, w którym możemy zmierzyć się z…krowami. Łaciaci wrogowie to niecodzienny widok na serwerach, dlatego pomysł spodobał się wielbicielom gry. Niestety krowy z Diablo 3 zostały już w czwartek wycofane i nie wiadomo, czy w najbliższym czasie do niego powrócą. Jedno jest jednak pewne: ci, którzy mieli okazję specjalny Cow Level wypróbować, nigdy więcej nie spojrzą w taki sam sposób na schabowego uroczo zerkającego na nich z talerza.

Windows 10 w wersji beta dla Xbox One jeszcze w tym roku

Okazuje się, że Windows 10 do posiadaczy Xboksa Ona trafi jeszcze w tym roku i to przed pojawieniem się ostatecznych wersji dla komputerów osobistych i urządzeń mobilnych. Beta dla Xboksa ma wystartować już latem, ale finalną odsłoną zapewne cieszyć będziemy się dopiero w roku 2016.

Zgłoś błąd