News

Płyty MSI dla nowych procesorów Intel

Unboxing płyt Z87 MPower i Z87-G45 Gaming

Premiera procesorów Intel Core 4 generacji przed nami, a wraz z nią na rynku pojawią się nowe płyty główne. Dzisiaj przyjrzymy się nowym konstrukcjom firmy MSI, które według producenta mają przyciągnąć uwagę power userów i wymagających najwyższej mocy graczy komputerowych. Zapraszamy na przedpremierowy przegląd płyt Z87 MPower i Z87-G45 Gaming.

W oczekiwaniu na premierę nowych procesorów firmy Intel postanowiliśmy zaprezentować Wam kilka płyt głównych opartych na podstawce LGA1150. Na pierwszy ogień idą dwie konstrukcje firmy MSI, która coraz śmielej poczyna sobie na polski rynku. Portfolio ich produktów zawsze było szerokie. Ostatnimi czasy firma zaczęła stawiać na urządzenia gamingowe, które dzięki współpracy z drużyną FNATIC mają być jak najlepiej dopasowane do wymagań konkretnego gracza.

MSI Z87 MPower

Do konstrukcji tego typu wrócimy jednak nieco później. Najpierw przedstawimy płytę MSI Z87 MPower. Urządzenie pojawiło się w naszej redakcji w żółto czarnym opakowaniu, którego front pomimo dużego kontrastu miedzy barwami wygląda całkiem stylowo.

MSI Z87 MPower

Zestaw dodatków jest oczywiście mocarny, jak przystało na mocarną płytę. Poza standardowymi elementami wyposażenia takimi jak kable SATA czy różnego rodzaju instrukcje, MSI postanowiło dołączyć do zestawu kartę WiFi. Zaawansowani użytkownicy z pewnością docenią kable do wyprowadzenia punktów pomiarowych.

MSI Z87 MPower

Po wyciągnięciu płyty z opakowania uwagę przykuwa piękny, czarny laminat PCB. Rozmieszczenie elementów wygląda na dość dobre. MSI postanowiło wykorzystać dwa dość duże radiatory – jeden na sekcję zasilania, drugi na chipset. Użytkownicy mają dostęp do wyprowadzonych punktów pomiarowych, przycisków Power i Reset oraz trzech buttonów służących do podkręcania. Audiofilów ma zadowolić nowy system audio o nazwie Audio Boost.

MSI Z87 MPower

Na koniec spójrzmy na panel tylny, a więc ilość i typy różnego rodzaju złączy wyprowadzonych z tyłu obudowy. Tutaj jest raczej standardowo, nie widać większych różnic z konstrukcjami tej generacji.

MSI Z87 MPower

Zgłoś błąd