News

Nvidia GeForce GTX 750 TI

Podsumowanie

Naszym zdaniem Nvidia GeForce GTX 750 Ti to udana karta, która może śmiało konkurować z modelami od AMD. Urządzenie jest zaprojektowane naprawdę przemyślanie. Doceniamy przede wszystkim postawienie na energooszczędność przy zachowaniu wysokiej wydajności. To nic, że jeden SMM w Maxwellu jest wolniejszy niż jeden SMX w Keplerze w sytuacji, gdy zajmuje mniejszą powierzchnię przez co można upakować więcej takich bloków. To dobre rozwiązanie.

Zieloni przeszli naprawdę długą drogę od pierwszego Fermi, które było – nie bójmy się użyć tego słowa – ogromną grzałką, do naprawdę świetnego Keplera i teraz dobrze rokującego Maxwella. Niby nie widzimy ogromnych zmian w architekturze, ale da się zauważyć poczynione usprawnienia. Cenimy produkty, które nie są jedynie odgrzewanym kotletem z nową nazwą. Wprowadzanie Maxwella w ten segment rynku było dla Nvidii zarówno testem, jak i posunięciem bardzo ważnym, ze względu na pustkę w ich ofercie wśród urządzeń w tych widełkach cenowych. Zieloni mają asa w rękawie i tylko od nich i ich współpracy z firmami, które będą dostarczać karty na rynek zależy jak się "życie" Maxwella rozwinie.

Testowana karta zadziwiła nas potencjałem OC, który pewnie byłby jeszcze lepszy, gdyby nie fabryczne ograniczenie. Sądzimy, że modele wyposażone w gniazdo 6-pin (bo takie pewnie się pojawią), będą kręcić się jeszcze lepiej. Do tego dochodzą autorskie systemy chłodzenia, które przełożą się na wyższą wydajnosć w odprowadzaniu ciepła. Karta może być więc hitem, o ile Nvidia nie przesadzi z cenami.

GeForce GTX 750 Ti otrzymuje od nas rekomendację i polecamy go wszystkim, którzy chcą małym kosztem stworzyć komputer SSF, np. swojego własnego Steam Machine. Karta pozwoli na rozgrywkę w każdej grze, choć czasem trzeba będzie delikatnie obniżyć detale. Czekamy teraz na topowe układy i jeśli będą tak ciekawe jak bohater naszej dzisiejszej recenzji, szykuje się kolejna emocjonująca walka pomiędzy Nvidią i AMD, na której skorzystamy wszyscy.

Plusy Minusy
  • bardzo niski pobór energii
  • przyzwoita wydajność
  • nowy silnik dekodujący wideo
  • małe rozmiary
  • nie wymaga podpięcia dodatkowej wtyczki zasilania
  • naprawdę dobry potencjał OC
  • cicha
  • zbyt wysoka cena w dniu premiery

Polecane przez PC Centre - 2013Opisany powyżej produkt został uhonorowany przez nas odznaczeniem Rekomendacja PC Centre. Przyznajemy je jedynie produktom naprawdę wysokiej jakości, których zakup bez obaw możemy polecić Wam, drodzy Czytelnicy.

Zgłoś błąd