News

Najlepsze aplikacje na Androida

Android szturmem zdobył pozycję lidera, trafiając na urządzenia mobilne setek milionów osób. System nie byłby w stanie stać się tak popularny bez świetnego sklepu i gigantycznej liczby aplikacji. Z jednej strony to dobrze, bo mamy wybór. Z drugiej źle, bo możemy mieć z tym wyborem problem. Postanowiliśmy stworzyć zestawienie aplikacji na Wasze smartfony i tablety, by choć trochę tę decyzję ułatwić.

Oczywiście wybór jest czysto subiektywny – programów tych sami używaliśmy i dlatego jesteśmy je w stanie polecić. Tekst ma na celu wskazanie ciekawych i użytecznych programów, które przydać się mogą na co dzień. Niektóre pozycje będą więc oczywiste, inne mogą zaskoczyć. Zapraszamy!

Gmail

Zaczynamy od jednej najbardziej oczywistych aplikacji, która też najczęściej jest standardowo preinstalowana (chyba że korzystamy z custom romu). Gmail na smartfony sprawuje się bardzo przyzwoicie. Mamy widok na czytelną listę z maili wraz z sygnaturkami ułatwiającymi zorientowanie się, od kogo otrzymaliśmy wiadomość. Program pozwala na bezproblemowe przeglądanie i pisanie maili, wraz z funkcją dodawania załączników. Ciężko się do czegokolwiek przyczepić.

GMail

Chrome

Chrome niby nie jest do końca dopracowany, ale i tak używa go spora liczba użytkowników. Przeglądarka działa przyzwoicie, zaletą jest oczywiście synchronizacja zakładek, dzięki której bez problemu możemy przenieść się z PC na tablet lub smartfon i przeglądać interesującą nas stronę dalej. Krążą słuchy, że aplikacja potrafi mieć problem z elementami flash, choć my tego na swoim przykładzie nie zauważyliśmy.

Chrome

Latarka

Jedna z aplikacji "must have". Prosta, nieskomplikowana, ale niesamowicie użyteczna. Docenicie ją, gdy będziecie musieli szukać kluczy do samochodu na niedoświetlonym parkingu. Ta wybrana przez nas posiada dodatkowo możliwość skorzystania z samego ekranu oraz wybór jego koloru.

Latarka

SwiftKey

Naszym zdaniem bezkonkurencyjna klawiatura dla Androida. Idealna dla osób, które korzystają ze słownika T9 i przewidywania wpisywanych wyrazów. Co ważne, SwiftKey bardzo dobrze dobiera kolejne słowa – czasem wystarczy wręcz, że wduszając jedną literę, możemy napisać całe zdanie tylko z podpowiedzi. Program ma dość dobry, polski słownik oraz funkcję uczenia się. Według twórców udostępnienie zawartości naszego maila pozwala aplikacji na lepsze przewidywanie kolejnych wyrazów. Nie jesteśmy w stanie tego sprawdzić, ale wierzymy na słowo.

Swiftkey

Strona: 1 2 3 4 5 Następna
Zgłoś błąd