News

Men of War: Oddział Szturmowy

Szturm na dobre imię serii

Tabela faktów pokaż/ukryj

Produkt: Men of War: Oddział Szturmowy
Producent: Digitalmindsoft
Wydawca: 1C
Dystrybutor w Polsce: Cenega Poland
Wersja językowa: Polska kinowa
Data premiery na świecie: 25 lutego 2011r.
Data premiery w Polsce: 22 kwietnia 2011r.
Zalecany wiek: 16+
Wymagania sprzętowe - minimalne: Windows XP, Vista lub 7, Procesor 2,6 GHz, Pamięć RAM 1 GB, Karta graficzna kompatybilna z DirectX 9c (GeForce 8600 GT lub Radeon HD 2600 XT), 4 GB wolnego miejsca na dysku twardym
Wymagania sprzętowe - zalecane: Procesor 3,5 GHz, Pamięć RAM 1 GB, Karta graficzna 128 MB (kompatybilna z DirectX 9c)
Informacje dodatkowe: Na zachodzie wydana jako Men of War: Assault Squad
Zawartość zestawu: Gra + instrukcja

W grze mamy 15 misji, które możemy rozegrać sami lub z innymi graczami w trybie kooperacji. Rozgrywka przez sieć jest bardzo ciekawa, a pokonanie prawdziwego przeciwnika jest niezwykle trudne. Do tego najlepiej znaleźć własnych znajomych, bo trudno dostać się na jakiś zewnętrzny serwer. Nawet jeśli się to uda, to często można się spotkać z komunikatem o niekompatybilności wersji. Tak więc nie miałem wielu okazji przetestować trybu sieciowego. Są w nim dostępne cztery różnorodne tryby, jeden podzielony na rundy, a w innym pomysłowe zbieranie punktów za niszczenie oddziałów wroga. Jednak kooperacja i zdobywanie punktów kontrolnych jest tu głównym i zdecydowanie najciekawszym elementem.

Men of War: Oddział Szturmowy

Jeśli postawić Oddział Szturmowy przy wcześniejszym dodatku Karmazynowy Przypływ oraz pierwszej części Men of War, to niestety gra wypada bardzo blado. W poprzednich odsłonach misje były bardzo różnorodne, nie tylko zdobywało się najróżniejsze cele, ale także broniło przed atakiem wroga, a nie tylko samemu atakowało. Wszystko to, co sprawiało mi przyjemność w tej grze, to tak naprawdę zasługa poprzedniczek. W najnowszej odsłonie co prawda dodano tryb kooperacji, ale ile razy można robić to samo? Każda misja jest lustrzanym odbiciem poprzedniej i przez całą grę nie zachodzą żadne zmiany. Jeśli miałbym ją komuś polecić, to tylko fanom, ale dopiero, gdy gra stanieje, bo 80 zł za premierowe wydanie to zdecydowanie zbyt wiele. Pozostałym proponuję kupić „jedynkę” lub ściągnąć polskie demo Men of War: Oddział Szturmowy, przejść jedną misję i zapomnieć.

Plusy Minusy Ocena końcowa
 • duży stopień realizmu
 • Mnóstwo ciekawych i dopracowanych pojazdów opancerzonych
 • możliwość kierowania czołgami
 • fajna muzyka w menu głównym
 • tryb kooperacji
 • polska wersja językowa
 • 15 dokładnie tak samo nudnych misji
 • monotonia
 • błędy w zachowaniu własnych jednostek
 • wyraźny brak pomysłu na grę
 • Cena – 80 zł to „lekka” przesada
70%
Strona: Poprzednia 1 2 3 4 5
Zgłoś błąd