News

Men of War: Oddział Szturmowy

Szturm na dobre imię serii

Tabela faktów pokaż/ukryj

Produkt: Men of War: Oddział Szturmowy
Producent: Digitalmindsoft
Wydawca: 1C
Dystrybutor w Polsce: Cenega Poland
Wersja językowa: Polska kinowa
Data premiery na świecie: 25 lutego 2011r.
Data premiery w Polsce: 22 kwietnia 2011r.
Zalecany wiek: 16+
Wymagania sprzętowe - minimalne: Windows XP, Vista lub 7, Procesor 2,6 GHz, Pamięć RAM 1 GB, Karta graficzna kompatybilna z DirectX 9c (GeForce 8600 GT lub Radeon HD 2600 XT), 4 GB wolnego miejsca na dysku twardym
Wymagania sprzętowe - zalecane: Procesor 3,5 GHz, Pamięć RAM 1 GB, Karta graficzna 128 MB (kompatybilna z DirectX 9c)
Informacje dodatkowe: Na zachodzie wydana jako Men of War: Assault Squad
Zawartość zestawu: Gra + instrukcja

Grę reklamuje się jako „strategię realną jak wojna”. Rzeczywiście, gra jest bardzo realistyczna, ale też do pewnego stopnia. Przede wszystkim udało się zachować grywalność. Generalnie jest to produkcja stawiająca na rozwiązania zaczerpnięte z rzeczywistości, czego świetnym przykładem są czołgi. W przeciwieństwie do większości innych gier, tutaj czołg nie jest niezniszczalny. Równie dobrze może go zniszczyć jeden żołnierz, oczywiście pod warunkiem dysponowania odpowiednim wyposażeniem. To sprawia, że trzeba naprawdę rozważnie planować swoje ruchy i przewidywać kroki przeciwnika. Po dłuższej sesji zaczyna się dostrzegać mnogość szczegółów, na które nie zwraca się uwagi przy pierwszym kontakcie. Bardzo realistycznie zachowuje się wystrzelony pocisk, czy to z działa, czy z broni ręcznej, potrafi zrykoszetować i zabić żołnierza skrytego za osłoną. Tak samo odłamki po wybuchu wylatują we wszystkie strony i zabijają wszystkich, którzy się nawiną.

Men of War: Oddział Szturmowy

Niestety, ogólne wrażenie psują problemy z poprawnym działaniem niektórych elementów. Przykładowo, uszkodzony pojazd możemy naprawiać, lecz niekiedy mechanik wychodzi ze skrzynką z narzędziami, staje i zawiesza się. Postoi kilka minut i wraca do swoich czynności, a pojazd jak stał uszkodzony, tak dalej stoi. Gorzej gdy żołnierze przez kilka sekund zastanawiają się, czy strzelać do przeciwnika stojącego kilka metrów przed nimi – w tym czasie można stracić pół oddziału. Z kolei pojazdy niekiedy zatrzymują się na przeszkodach i, zamiast je ominąć, próbują jechać dalej, choć to niemożliwe.

Zgłoś błąd