News

Manta PowerTabX MID 06

Niedrogi 10-calowy tablet ze średniej półki cenowej

Polski producent stawia coraz śmielsze kroki w segmencie urządzeń mobilnych. Do niedawna wypuszczał jedynie urządzenia z dolnej półki cenowej. Seria PowerTabX ma to zmienić. Testowany przez nas model MID 06 ma nie tylko przyzwoite parametry i Androida 4.0 Ice Cream Sandwich, ale też cechuje się przyzwoitą jakością wykonania. Czy warto zwrócić na niego uwagę?

Manta PowerTabX MID 06 to urządzenie z najnowszej linii polskiego producenta. Za kwotę 800 zł otrzymujemy 10,1-calowy tablet z procesorem 1,2 GHz i najnowszą wersją systemu operacyjnego Android. W porównaniu z propozycjami innych marek – Apple’a, Samsunga, HTC – jest to wręcz śmieszna kwota. Oczywiście konsekwencją tego będzie szereg ustępstw. Jakich? Za chwilę się przekonamy.

IMG 1554A

Warto jeszcze dodać, że MID 06 to młodszy (i większy) brat modelu MID 05, który ma 7-calowy wyświetlacz. Oba urządzenia krótko po premierze doczekały się aktualizacji do nowszego Androida. Niestety użytkownicy muszą je przeprowadzić sami, co wiąże się z pewnym (co prawda znikomym, ale jednak) ryzykiem uszkodzenia gadżetu. Najlepiej wyposażonym i jednocześnie najdroższym modelem z serii jest MID 07, który wyposażono dodatkowo w moduł 3G i GPS.

 

Zgłoś błąd