News

Jaka karta graficzna do około 300 zł?

Test kart graficznych dla niezamożnego gracza.

W dzisiejszym teście sprawdzimy, jakie nowe karty można zakupić w cenie około 300 zł i jak wypadają w najnowszych grach. Czy tanie karty pozwolą bezproblemowo grać w nowe produkcje i jak bardzo musimy obniżyć jakość detali, aby rozgrywka była płynna. Sprawdzimy, czy kupno taniego układu ma dla gracza sens i ile należy dołożyć, żeby móc pograć zdecydowanie bardziej komfortowo. Zapraszamy do lektury naszego artykułu.

Tanie granie to nie tylko tanie gry, kupowane w promocjach. To także tani zestaw do grania w te tanie gry. Nie każdy w końcu może pozwolić sobie na sprzęt z wysokiej półki, często też gracz nie ma pieniędzy nawet na półkę średnią. Do boju wkraczają wtedy urządzenia low-endowe, których cena nie powinna przekroczyć 300 zł – 400 zł. Takim kartom przyjrzymy się dzisiaj. Do zestawienia wybraliśmy kilka modeli odchodzących już na zasłużoną emeryturę, które jednak nadal są w ofertach sklepów. Niestety nie byliśmy w stanie pozyskać większej ich liczby, bo sami producenci niechętnie udostępniają starszy sprzęt. W dobie często zmieniających się kolejnych generacji, promowanie starszej nie jest zbyt dobre z marketingowego punktu widzenia.

790iUltra 3SLI
Tych kart w naszym zestawieniu zdecydowanie nie znajdziecie

Przy budowaniu tego krótkiego artykułu wzięliśmy pod uwagę jedynie nowe karty graficzne w cenie około 300 zł. Otrzymaliśmy w ten sposób listę pięciu konstrukcji, dla których odniesieniem będzie niereferencyjny Radeon HD 7750 firmy ASUS. Jak się przekonacie, różnice są często ogromne i czasem warto dołożyć te kilka złotych, aby otrzymać efekt nieporównywalnie lepszy niż na modelu tańszym, ale też i mniej wydajnym.

Na kolejnych kilku stronach znajdziecie kilkanaście testów, przeprowadzonych głównie w grach, choć znajdą się także popularne syntetyki. Postanowiliśmy dodatkowo pokazać jak prezentują się konkretne modele i choć opis nie będzie tak szczegółowy, jak to bywało zwykle w przypadku wcześniejszych testów kart graficznych, naprawdę warto się im przyjrzeć.

Zgłoś błąd