News

Jaka karta graficzna do około 1000 zł

Wybieramy wydajny układ graficzny poniżej 1000 zł

MSI GeForce GTX 760 Twin Frozr

Na sam koniec cztery najświeższe produkty korzystające z układu GTX 760. Na pierwszy ogień idzie konstrukcja MSI wyposażona w system chłodzenia Twin Frozr. Pod względem designu naszym zdaniem bije konkurencję na głowę. Karta jest masywna i ciężka, co raczej dobrze wróży wydajności radiatora. Model pracuje z częstotliwością 1020 MHz (1085 w trybie Turbo) i 1502 MHz dla pamięci VRAM.

MSI GeForce GTX 760 Twin Frozr

Jak wspomnieliśmy system chłodzenia jest bardzo masywny. Składa się na niego jednolity, aluminiowy blok z kilkoma heatpipe'ami oraz dwa solidne wentylatory z ciekawie wyprofilowanymi łopatkami. Karta posiada dwa złącza SLI, fajnym patentem jest także płytka stabilizująca PCB, która przy wadze urządzenia sprawuje się całkiem dobrze. Na śledziu znalazły się cztery wyjścia wideo – DVI-D, DVI-I, HDMI i DisplayPort. Karta wymaga podpięcia dwóch wtyczek zasilania – jednej 6-pinowej i jednej 8-pinowej.

MSI GeForce GTX 760 Twin Frozr

ASUS GeForce GTX 760 DirectCU II

ASUS GeForce GTX 760 DirectCU II to już zupełnie inna konstrukcja niż wcześniej opisywane przez nas modele wyposażone teoretycznie w ten sam cooler. W przypadku GTX 760 DirectCU II mamy jednak do czynienia już z całkowicie odmiennym designem. Cooler zbudowany jest w oparciu o jednolity aluminiowy blok z czterema rurkami cieplnymi i dwoma wentylatorami rozpraszającymi ciepło.

ASUS GeForce GTX 760 DirectCU II OC

Zegary karty w porównaniu do reszty 760-tek z tego przeglądu są raczej niskie. Rdzeń tyka z częstotliwością 1006 MHz (1072 MHz w trybie Turbo), a pamięci taktowane są zegarem 1527 MHz. Karta wymaga podłączenia jednej 8-pinowej wtyczki zasilania. Na śledziu znajdziemy cztery wyjścia wideo: dwa DVI (DVI-I i DVI-D) oraz HDMI i DisplayPort.

ASUS GeForce GTX 760 DirectCU II OC

Zgłoś błąd