News

Jaka karta graficzna do około 1000 zł

Wybieramy wydajny układ graficzny poniżej 1000 zł

Gigabyte GeForce GTX 660 Ti Windforce OC Edition

To pierwszy z dwóch modeli kart opartych o chip GTX 660 z domieszką tytanu. Karta taktowana jest zegarem 1033 MHz (1111 MHz w trybie Turbo) dla układu graficznego i 1502 MHz dla pamięci VRAM. System chłodzenia wykorzystany w karcie został oparty o aluminiowy blok z systemem heatpipe'ów oraz dwa bardzo duże wentylatory. Podobnie jak w innych testowanych przez nas konstrukcjach, aluminiowe bloki zostały od siebie oddzielone, by później połączyć je rurkami cieplnymi.

Gigabyte GeForce GTX 660 Ti Windforce OC Edition

Pod względem budowy GTX 660 Ti niewiele różni się od zaprezentowanego już modelu GTX 660. To dotyczy także śledzia i rozmieszczonych na nim elementów – podobnie jak w tamtym przypadku karta posiada cztery wyjścia wideo: dwa DVI (DVI-I i DVI-D), po jednym HDMI i DisplayPort.

Gigabyte GeForce GTX 660 Ti Windforce OC Edition

ASUS GeForce GTX 660 Ti DirectCU II TOP

Ten model od ASUSA jest najszybszym przedstawicielem rodziny GTX 660 Ti, jaki mieliśmy okazję testować. Jego moc sygnalizuje już dopisek TOP. Jest to kolejna konstrukcja bliźniaczo podobna do innych modeli wyposażonych w cooler DirectCU II, a więc trzeba się spodziewać dominacji czerni i delikatnych czerwonych akcentów na obudowie. Karta pracuje z częstotliwością 1059 MHz (1137 MHz w trybie Turbo) dla rdzenia i 1137 MHz dla pamięci graficznej VRAM.

ASUS GeForce GTX 660 DirectCU II TOP

Produkt ASUSA udostępnia cztery złącza wideo. Monitor możemy podpiąć do jednego ze złączy DVI (DVI-D i DVI-I) lub portu HDMI i DisplayPort. Cooler kolejny raz oparty jest na dzielonym aluminiowym bloku, systemie rurek cieplnych i dwóch wentylatorach. To ten sam patent, co w każdym opisywanym wcześniej modelu ASUSA. Karta wymaga podpięcia do niej dwóch 6-pinowych wtyczek zasilania.

ASUS GeForce GTX 660 DirectCU II TOP

Zgłoś błąd