News

Jaka karta graficzna do około 1000 zł

Wybieramy wydajny układ graficzny poniżej 1000 zł

Gigabyte Radeon HD 7870 Windforce

Gigabyte Radeon HD 7870 Windforce pracuje z częstotliwością 1100 MHz dla rdzenia i 1200 MHz dla pamięci VRAM. Jest to więc identyczne taktowanie, jak w konstrukcji Hawk od MSI, a także (nieco uprzedzając fakty) jak w ASUSIE HD 7870 DirectCU II Top. Producent wykorzystał cooler Windforce X3, wyposażony w trzy wentylatory i duży aluminiowy blok. Karta wygląda identycznie jak praktycznie wszystkie wyższe modele wyposażone w ten sam system chłodzenia.

Gigabyte Radeon HD 7870 Windforce

Aby zobaczyć obraz na ekranie naszego monitora musimy podłączyć złącze wideo do jednego z czterech wyjść. Mamy do dyspozycji DVI-I, HDMI i dwa razy miniDP. Zestaw dodatków jest bardzo słaby, ale w przypadku kart Gigabyte przyzwyczailiśmy się już do takiej praktyki. Karta wymaga podpięcia do niej dwóch 6-pinowych wtyczek zasilania.

Gigabyte Radeon HD 7870 Windforce

ASUS Radeon HD 7870 DirectCU II Top

ASUS Radeon HD 7870 DirectCU II Top to jedyny w naszym zestawieniu model, który został w wyraźny sposób fabrycznie podkręcony. Jego rdzeń tyka z zegarem 1100 MHz, natomiast pamięci pracują z częstotliwością 1250 MHz. Pod względem designu HD 7870 DirectCU II Top idealnie wpasowuje się w politykę ASUSA – konstrukcje z systemem chłodzenia DirectCU II są w zasadzie bardzo podobne.

ASUS Radeon HD 7870 DirectCU II Top

Cooler oparty jest na dwóch radiatorach połączonych ze sobą systemem rurek cieplnych. Dzięki dwóm wentylatorom nagromadzona energia cieplna zostaje rozproszona. Standardowo konstrukcja posiada dwie 6-pinowe wtyczki zasilania. Urządzenie, tak jak większość Radeonów HD 7870, posiada cztery wyjścia wideo – jedno DVI-I, HDMI i dwa miniDP.

ASUS Radeon HD 7870 DirectCU II Top

Zgłoś błąd