News

Jaka karta graficzna do około 1000 zł

Wybieramy wydajny układ graficzny poniżej 1000 zł

ASUS Radeon HD 7850 DirectCU II

Najsłabsza w naszym zestawieniu karta to znany i lubiany wśród użytkowników Radeon HD 7850 od ASUSA. Tutaj w wersji z chłodzeniem DirectCU II, z którego ten producent korzysta nader często (dość powiedzieć, że wszystkie jego konstrukcje w tym zestawieniu posiadają ten cooler). Nietypowy wygląd urządzenie zawdzięcza długiemu systemowi chłodzenia. Drugi z radiatorów wystaje za płytkę drukowaną. Standardowo dla ASUSA ograniczono się do wykorzystania dwóch kolorów: czarnego i czerwonego. Układ taktowany jest zegarem 870 MHz w przypadku rdzenia oraz 1210 MHz dla pamięci (efektywnie 4840 MHz).

ASUS Radeon HD 7850 DirectCU II

Cooler Direct CU II, jak już wspominaliśmy, jest raczej duży – składają się na niego dwa rzędy aluminiowych finów połączonych z rdzeniem dzięki systemowi rurek cieplnych, a także dwa wentylatory rozpraszające nagromadzone ciepło. Karta posiada cztery wyjścia wideo: DVI-I, HDMI oraz dwa miniDP. Konstrukcja wymaga podłączenia jednej 6-pinowej wtyczki zasilania. Niestety jej umiejscowienie jest wręcz tragiczne, przez co odpinanie jest mocno utrudnione. Nie możemy zrozumieć, jak można wpaść na tak głupi i nieergonomiczny projekt.

ASUS Radeon HD 7850 DirectCU II

Gigabyte GeForce GTX 660 Windforce OC Edition

Karta Gigabyte korzysta z równie popularnego, jak Radeon HD 7850, układu Nvidii – GeForce GTX 660. Urządzenie zostało wyposażone w niereferencyjny system chłodzenia Windforce X3, który jest niejako wizytówką urządzeń tego producenta. Z tego też powodu pod względem designu nie wyróżnia się raczej na tle innych konstrukcji Gigabyte'a ze średniej półki (wyższe modele mają już mocno zmieniony cooler). Karta taktowana jest zegarem 1033 MHz (1089 MHz w trybie Turbo) w przypadku rdzenia i 1502 MHz dla pamięci VRAM.

Gigabyte GeForce GTX 660 Ti Windforce OC Edition

Gigabyte GeForce GTX 660 Windforce OC Edition, podobnie jak testowany przez nas w ostatnim przeglądzie model Gigabyte GeForce GTX 650 Ti OC Windforce, oparty jest o plastikowy szkielet , który trzyma w ryzach dwa sporej wielkości wentylatory i osłania aluminiowy blok coolera. Tu także system chłodzenia jest nieco dłuższy niż płytka drukowana. Karta posiada cztery wyjścia wideo – dwa DVI (DVI-I i DVI-D), HDMI i DisplayPort.

Gigabyte GeForce GTX 660 Ti Windforce OC Edition

Zgłoś błąd