News

Haswell po taniości - Intel Celeron G1820 i G1830

Test nowych Celeronów z rodziny Intel Haswell

Test wydajności procesora: wydajność w grach

Celeron to nie tylko procesor do zastosowań biurowych – znajdzie on zastosowanie również w tanich komputerach domowych, a te nierzadko są wykorzystywane również i do grania. Sprawdziliśmy zatem jak nowe Celerony radzą sobie w grach.

Rozpoczynamy od programu 3DMark:

Powyższy wykres przedstawia wydajność poszczególnych procesorów w obliczeniach związanych z fizyką w grach. Celerony G1820 i G1830 delikatnie wyprzedziły swoich poprzedników, pozostając z tyłu za procesorem z rodziny Pentium. Pozostała konkurencja w tej kategorii cenowej uzyskała zdecydowanie niższe wyniki.

Wyniki testów w grze Max Payne 3 wyglądają całkiem podobnie, lecz przepaść pomiędzy procesorami Intel i AMD powiększyła się.

A jak wyglądają wyniki w Total War: Shogun 2?

W benchmarku wbudowanym w grę, dwurdzeniowe procesory Intel Celeron były w stanie prześcignąć nawet czterordzeniowy procesor AMD Phenom II X4, uzyskując wynik niemal dwukrotnie lepszy, niż na procesorach AMD kosztujących tyle samo co testowane Celerony.

GRID 2 to kolejna gra, w której różnica wydajności pomiędzy rozwiązaniami AMD a Intel jest doskonale widoczna. Celerony radzą sobie całkiem nieźle, nie odbiegając zbytnio od wyników uzyskanych przez procesor Intel Pentium.

Battlefield 3 to gra, która z jednej strony nie posiada wygórowanych wymagań co do wydajności procesora, jednak z drugiej, w przypadku gdy wydajność CPU jest zbyt mała, reaguje zdecydowanym spadkiem liczby wyświetlanych klatek. Doskonale widać to na powyższym wykresie, gdzie różnica w wynikach osiąganych na procesorach A4-4000 a A6-6400K jest ogromna, pomimo tego, że w rzeczywistości wydajność procesorów wcale się tak znacznie od siebie nie różni.

Na koniec pozostał Crysis 3, w którym Intel Celeron wygrał walkowerem – Crysis po prostu nie chciał działać na układach APU z serii A4 i A6.

 

Zgłoś błąd