News

Haswell po taniości - Intel Celeron G1820 i G1830

Test nowych Celeronów z rodziny Intel Haswell

Test wydajności procesora: Fritz Benchmark, rendering

Nasze testy standardowo rozpoczynamy od Fritz Benchmark, który testuje wydajność CPU za pomocą symulacji gry w szachy. Program ten bardzo dobrze radzi sobie z pracą wielowątkową.

W zasadzie już ten jeden test pozwala stwierdzić jak wyglądać będą relacje wydajności pomiędzy poszczególnymi modelami CPU. Testowane Celerony G1820 i G1830 uzyskują niewielką przewagę nad swoimi poprzednikami, modelami G1620 i G1630, i dosyć znacznie pokonują konkurencję ze strony AMD APU (nawet sporo droższy model A6-6400K). Różnica między Pentiumem (Haswell) a nowymi Celeronami jest relatywnie niewielka.

Cinebench to popularny bechmark sprawdzający wydajność procesora w zadaniach związanych z renderowaniem grafiki 3D. Testy przeprowadziliśmy zarówno w starszej jak i najnowszej wersji programu.

Relacje wydajności pomiędzy poszczególnymi procesorami są niemal identyczne jak w przypadku Fritz Benchmark – najnowsze Celerony pokonują całą konkurencję w swoim segmencie cenowym, tylko nieznacznie ustępując droższemu procesorowi Intel Pentium.

Na koniec tej części testu zrenderowaliśmy przykładową scenę w programie Blender – również tutaj nie ma zaskoczenia – nowe Celerony są wydajniejsze od swoich poprzedników i nieco słabsze niż Intel Pentium G3220.

Zgłoś błąd