News

Gigabyte Radeon HD 7970 Windforce 3X

Jedna z najlepszych kart graficznych opartych o rdzeń Tahiti XT

Tabela faktów pokaż/ukryj

Produkt: Gigabyte Radeon HD 7970 Windforce 3X
Producent: MSI International
Procesor graficzny: Tahiti XT
Zainstalowana pamięć: 3 GB
Rodzaj zainstalowanej pamięci: GDDR5
Częstotliwość taktowania rdzenia: 1000 MHz
Częstotliwość taktowania pamięci: 1375 MHz (efektywnie 4800 MHz)

Podsumowanie

Już na samym wstępie tej recenzji napisaliśmy, że karta Gigabyte'a jest produktem bardzo dobrym, jednym z najlepszych opartych o rdzeń Tahiti XT. Z całą odpowiedzialnością podtrzymujemy tę opinię. Kartę cechuje ogromna wydajność oraz świetne możliwości OC, często niedostępne dla innych Radeonów HD 7970. Także kultura pracy jest jeśli nie bardzo dobra, to zdecydowanie dobra.

Niewielką rysą na wizerunku Gigabyte Radeona HD 7970 Windforce 3X jest wręcz tragiczny zestaw dodatków. Na trzy rzeczy, które znajdziemy w opakowaniu, użyteczna może być właściwie tylko jedna – przejściówki Molex-PCIe. Nie wiemy, czy jest tak tylko w przypadku naszego sampla, czy wszystkie karty z tej serii są tak biednie wyposażone, ale nawet pomimo tego producent zasłużył na maksymalnie 2 w sześciostopniowej skali ocen.

Jednym z najważniejszych argumentów przemawiających za kupnem bohatera naszej dzisiejszej recenzji jest bardzo niska – jak na tak dobry sprzęt – cena. Dość powiedzieć że jest to jeden z najtańszych dostępnych na rynku Radeonów HD 7970, który dodatkowo wyposażony jest w niereferencyjny system chłodzenia. Jeśli przymierzasz się, drogi Czytelniku, do kupna karty opartej o rdzeń Tahiti XT, a nie masz określonych preferencji w stosunku do danego producenta, to z całą pewnością możesz przeznaczyć swoje pieniądze na kupno Gigabyte Radeona HD 7970 Windforce 3X. Na pewno nie będzie to zła inwestycja.

Plusy Minusy
  • ogromna wydajność
  • cena
  • świetne możliwości OC
  • mocna sekcja zasilania
  • bardzo dobry system chłodzenia...
  • ... który jednak czasem jest zbyt głośny
  • zestaw dodatków

Polecane przez PC Centre - 2012Opisany powyżej produkt został uhonorowany przez nas odznaczeniem Polecane przez PC Centre. Przyznajemy je jedynie produktom naprawdę wysokiej jakości, których zakup bez obaw możemy polecić Wam, drodzy Czytelnicy.

Zgłoś błąd